سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – مدیر شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی معاونت علمی و فناوری گفت: این شبکه آزمایشگاهی علاوه بر برنامه‌های عمومی، راهبردهای ویژه‌ای برای عضویت آزمایشگاه‌های توانمند فناوری‌های راهبردی به خصوص در حوزه فناوری‌های راهبردی جدید و پیشرفته در دستور کار خود قرار داده است.

آزمایشگاه

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا، رضا اسدی‌فرد، به برنامه‌های ویژه این شبکه آزمایشگاهی برای عضویت آزمایشگاه‌ در حوزه مواد و ساخت پیشرفته و لیزر و فتونیک اشاره کرد و گفت: با توجه به این که آزمایش‌ها، آزمایشگاه‌ها و خدمات در حوزه‌های یاد شده دارای ویژگی‌های خاص خود و تفاوت‌هایی نسبت به دیگر حوزه های فناوری است، برنامه‌های مشترکی را با هریک از ستادها در دست انجام داریم.

اسدی‌فرد به برنامه‌های ویژه شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی معاونت علمی برای عضوگیری از آزمایشگاه‌های فناوری‌های جدید افزود: با شکل‌گیری دو ستاد جدید فناوری‌های راهبردی در حوزه مواد و ساخت پیشرفته و همچنین فناوری های لیزر و فتونیک، آزمایشگاه‌های فعال در این حوزه‌ها به جمع آزمایشگاه‌های عضو شبکه آزمایشگاهی افزوده خواهند شد.

مدیر شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی معاونت علمی و فناوری، با اشاره به رشد مطلوب آزمایشگاه‌های عضو از لحاظ گوناگونی حوزه‌های فناوری‌های راهبردی افزود: کمیت و کیفیت آزمایشگاه‌های حوزه‌های فناوری راهبردی، از حیث تنوع و کیفیت فناوری شاهد رشد مطلوبی بوده‌اند و پیش‌بینی می‌شود در سال جاری نیز به خصوص در حوزه فناوری‌های راهبردی جدید رشد قابل توجهی را شاهد باشیم.

به گفته وی هم‌اکنون در مجموع حدود ۲۵۰ آزمایشگاه به صورت قطعی یا آزمایشی عضو شبکه هستند.

وی افزود: امسال نیز همچون سال گذشته، علاوه بر رشد کمی و کیفی اعضای قطعی و آزمایشی در حوزه‌های گوناگون فناوری‌های راهبردی، شاهد عضویت آزمایشگاه‌های توانمند حوزه‌های جدیدی که به ستادهای فناوری‌های راهبردی معاونت علمی و فناوری پیوسته‌اند خواهیم بود.

اسدی فرد با بیان این‌که محدودیتی برای عضویت حوزه‌های فناوری در شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی معاونت علمی وجود ندارد، افزود: با این ‌حال اولویت جذب با آزمایشگاه‌هایی است که در حوزه فناوری‌های پیشرفته و نوین ارائه خدمت می‌کنند.

وی با بیان به این که اقداماتی صورت گرفته است تا ضمن افزایش اعضای حوزه‌های فناوری های پیشرفته جدید و پیشین، کیفیت خدمات آزمایشگاهی ارتقا یابد، اظهار کرد:  به تناسب این که از هر حوزه فناوری‌های راهبردی، چه تعداد آزمایشگاه حضور دارند، برنامه‌ریزی شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی نیز متفاوت خواهد بود. به طور مثال اگر حداقل ۱۰ آزمایشگاه از یک حوزه عضو باشند،  ضمن آن‌که به منظور ارتقای کیفیت خدمات تعاملات مستمری با آزمایشگاه‌های آن حوزه صورت می‌گیرد، به منظور تسهیل دسترسی مخاطبان آن حوزه، صفحه‌ای اختصاصی  برای آن حوزه ایجاد می‌شود.