سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – مدیرکل دانش آموختگان دانشگاه آزاد اسلامی کشور با بیان اینکه دانشگاه آزاد بیش از ۵ میلیون دانش آموخته دارد گفت: صیانت از حقوق دانش آموختگان دانشگاه آزاد اسلامی، صدور و تایید مدارک آنان با لحاظ کردن کیفیت و امنیت بالا از وظایف اداره کل دانش آموختگان دانشگاه است.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا،  دکتر طهمورث آقاجانی در کارگاه اصول و روش‌ها در امور فارغ التحصیلان در دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی ۵میلیون و ۵۰۰ هزار نفر دانش آموخته دارد،اظهار کرد: این دانش آموختگان در مقاطع مختلف کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری تخصص‌های مختلف داشته که در جایگاه‌های مختلف در کشور و حتی خارج از مرزهای بین‌المللی مسئولیت داشته و مشغول خدمت هستند و چرخ‌های اقتصادی کشور با دستان توانای آنان در حال چرخش است.

وی کار برای دانش آموختگان را بسیار مهم و حساس خواند و اظهار کرد: هر چه قدر کار دقیق، باکیفیت و با ارزش باشد رضایت‌مندی و اعتبار بخشی هر چه بیشتر دانشگاه آزاد اسلامی را افزایش خواهد داد.

مدیرکل دانش آموختگان دانشگاه آزاد اسلامی کشور با برشمردن وظایف اداره دانش آموختگان دانشگاه، گفت: یکی از مهمترین وظایف اداره کل دانش آموختگی دانشگاه آزاد اسلامی موضوع اشتغال بعد از فراغت از تحصیل دانشجویان است لذا فعالیت این حوزه به صورت یک کار اساسی و پایدار برای دانشگاه از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

آقاجانی تأکید کرد: اداره کل امور دانش آموختگان با مأموریت هماهنگی، تدوین آئین نامه‌ها، بخشنامه‌ها، دستورالعمل‌ها و ایجاد سیستم و رویه یکپارچه و یکنواخت در سطح کلیه واحدها و مراکز دانشگاهی و نظارت بر اجرای مراحل فارغ التحصیلی و صیانت از حقوق دانش آموختگان دانشگاه آزاد اسلامی، صدور و تایید مدارک آنان با لحاظ کردن کیفیت و امنیت بالا فعالیت می کند.

دکتر شهاب شریعتی رئیس دبیرخانه هیأت امناء دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان نیز در این جلسه برگزاری این دوره‌ها را مفید خواند و گفت: برگزاری این چنین کارگاه هایی  می‌تواند بسیار مناسب باشد و با توجه به خط مشی‌های برنامه ریزی شده و به روز رسانی مناسب و رفع مشکلات، در جهت خدمت رسانی هر چه بیشتر به دانشجویان و مجموعه علمی کشور و استان مفید باشد.