سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – رئیس دانشگاه شیراز با تاکید بر اینکه اقتصاد مقاومتی به‌معنای اقتصاد بر مبنای دانایی است، لازمه تحقق این مهم را تربیت متخصصان توانمند دانست و نسبت به خروج سالانه ۱۸۰ هزار جوان فارغ‌التحصیل دانشگاهی از ایران هشدار داد.

رییس دانشگاه شیراز

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا، دکتر مجید ارشاد لنگرودی در دیدار وزیر نفت با دانشگاهیان و دانشجویان دانشکده شیمی، نفت و گاز شیراز، گفت: اگر امکانات برای فارغ‌التحصیلان فراهم باشد، آنان نیز تخصص و خدماتشان را به مردم کشورشان ارائه خواهند داد.

ارشاد با یادآوری اینکه دولت تدبیر و امید تنها یک‌سال دیگر برای تحقق بسیاری زیرساخت‌ها فرصت دارد، گفت: اگر می‌خواهیم دچار اقدامات بدون کارشناسی و بدون برنامه‌ریزی نشویم، باید به دانشگاه‌ها بها داده و تربیت و به‌کارگیری نیروهای متخصص را جدی بگیریم.

رئیس دانشگاه شیراز با اشاره به اثرات مثبت داشتن نگاهی عمیق و بلندمدت و برنامه‌ریزی شده در مسئولان نسبت به مسائل، ایجاد دانشکده‌های شیمی، نفت و گاز را یکی از این اقدامات دانست و گفت: صنعت نفت بزرگترین و تاثیرگذارترین صنعت کشور بوده است اما برای شناسایی و رفع مشکلات آن نیازمند نیروی متخصص داخلی و تکنولوژی هستیم.

وی با بیان اینکه دانشگاه همواره باید در راس برنامه‌ریزی‌ها برای توسعه قرار داشته باشد، گفت: ما در زمینه تولید مقاله خوب عمل کرده‌ایم اما تولید مقاله به تنهایی تولید علم و تکنولوژی را به‌دنبال نخواهد داشت.

رئیس دانشگاه شیراز ضمن تاکید بر لزوم توجه سایر وزارت‌خانه‌ها به اقدامات انجام شده از سوی وزارت نفت در اهمیت دادن به جایگاه دانشگاه‌ها و الگوگیری از این اقدام، تصریح کرد: اگر به‌دنبال پیشرفت هستیم باید به دانشگاه‌ها و دانشگاهیان اعتماد کنیم.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا، رئیس دانشکده شیمی، نفت و گاز شیراز نیز گفت: ساخت این دانشکده سال۸۳ توسط مهندس زنگنه آغاز شد و با اعتباری بالغ بر ۲۴ میلیارد تومان در سال ۸۷ به بهره‌برداری رسید.

دکتر کریمی ادامه داد: براساس تعهد وزارت نفت، قرار بود که ۶ میلیون تومان نیز برای خرید تجهیزات مورد نیاز هزینه شود که تاکنون بخش اعظمی از این تجهیزات تامین شده و در اختیار دانشکده قرار گرفته است.

وی با اشاره به حضور ۳۰ عضو هیئت علمی در این دانشکده، گفت: هم‌اینک بالغ بر ۷۰۰ دانشجو در این دانشکده تحصیل می‌کنند که ۴۰۰ نفر در دوره‌های کارشناسی و ۳۰۰ نفر در دوره‌های تحصیلات تکمیلی مشغول تحصیل هستند.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا، در این مراسم با اهداء‌ لوح سپاس دانشگاه شیراز به وزیر نفت، از بیژن نامدارزنگنه به‌واسطه توجه به توسعه علم و دانش در حوزه نفت و گاز قدردانی شد.