سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – عضو هیات علمی جهاددانشگاهی گیلان گفت: مسابقات مناظره هدایتگر اندیشه‌های «موافق» و «مخالف» جهت رسیدن به نتیجه منطقی و اصولی است.

چهارمین دوره مسابقات مناظره دانشجویی

سیده سکینه خاتمی، عضو هیات علمی جهاددانشگاهی گیلان در حاشیه برگزاری مرحله استانی پنجمین دوره مسابقات ملی مناظره دانشجویی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: با توجه به حضور بیش از ۳۰ ساله بنده در مجموعه دانشگاهی، جهاددانشگاهی را دارای ویژگی خاصی می‌بینم که بنابر نیازسنجی‌هایی که انجام می‌دهد، طرح‌های بدیعی برای رفع نیازها پیشنهاد می‌کند.

وی افزود: به عنوان مثال در زمانی که بنده خودم دانشجو بودم جهاد دانشگاهی در آن مقطع زمانی این نیاز را احساس کرد تا مسابقاتی تحت عنوان «سخنرانی» را طراحی کند که به واقع نتایج موثری بر دانشجویان داشت.

خاتمی گفت: اکنون بنابر نیاز جامعه و امکانات فضای مجازی، به گفت‌وگو و صحبت دو طرفه به خصوص در بین قشر دانشگاهی و جوانان احساس نیاز می‌شود، لذا بر همین اساس با طراحی و اجرای مسابقات مناظره دانشجویی، قشر دانشجو شجاعت و جسارت لازم برای ارائه آزادانه نظرات و استدلال‌های خود را می‌یابند.

این مدرس دانشگاه با بیان اینکه مسابقات مناظره، گفت‌وگوی دو طرفه را آیین‌مند می‌کند، تصریح کرد: مسابقات مناظره هدایتگر اندیشه‌های «موافق» و «مخالف» جهت رسیدن به نتیجه منطقی و اصولی است.

وی در پایان بیان کرد: با توجه به اینکه مسابقات مناظره دانشجویی امسال برای اولین بار در استان توسط جهاد دانشگاهی گیلان برگزار می‌شود، علاقه، ذوق و جسارت بیان نظرات در گروه‌های شرکت‌کننده به خوبی مشهود بود و امیدوارم در سال‌های آینده شاهد حضور پرشورتر دانشجویان استان باشیم.