سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران با اشاره به نقش موثر فارغ‌التحصیلان رشته‌های پزشکی در تأمین سلامت جامعه گفت: اگر گاهی اوقات علوم پزشکی مورد بی‌مهری مردم قرار می‌گیرند، این رفتار خود پزشکان است که باید این فضا و دیدگاه را تغییر و قداست پزشکی را حفظ کنند.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا، دکتر علی جعفریان در مراسم پنجمین جشن یکپارچه دانش‌آموختگان دانشگاه علوم پزشکی تهران این مراسم را روز به یاد ماندنی و خاطره‌انگیز برای تمامی دانشگاهیان، دانش‌آموختگان و خانواده‌های آن‌ها برشمرد و اظهار کرد: دانش‌آموختگان رشته‌های پزشکی کسانی هستند که با تلاش خود وارد دانشگاه علوم پزشکی تهران شدند و با تلاش خود نیز مدارک عالی تحصیلی را به دست آوردند. بنابراین دانشگاه علوم پزشکی تهران فارغ‌التحصیلی را به این دانش‌آموختگان تبریک می‌گوید.

وی در ادامه تصریح کرد: کسانی که در رشته‌های علوم پزشکی تحصیل می‌کنند، قدم به عرصه‌ سلامت مردم گذاشته‌اند. بنابراین رسالت بسیار مهم و ارزشمندی بر عهده‌ی آنها قرار داده شده است. باید تلاش کنیم به خوبی این رسالت را به سرانجام برسانیم.

دکتر جعفریان همچنین خاطرنشان کرد: همه‌ دانش‌آموختگان رشته‌های علوم پزشکی به صورت مستقیم یا غیر مستقیم با سلامت جامعه و بیمار در ارتباط هستند. لازم است اولویت اصلی این دانش‌آموختگان حفظ سلامت و تأمین منافع عمومی مردم و بیماران باشد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران در خاتمه خاطرنشان کرد: اگر گاهی اوقات گروه پزشکی مورد بی‌مهری جامعه قرار می‌گیرد، این رفتار خود پزشکان است که می‌تواند تعیین کننده باشد و باید به مردم نشان بدهیم که حفظ حیات و رفع مشکلات آنها اهمیت ویژه‌ای دارد؛ چرا که مردم به خوبی آگاه و قدردان این زحمات پزشکان هستند.