سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی کرمان گفت: معاون وزیر بهداشت و رییس سازمان غذا و دارو در سفر یک روزه به کرمان با حضور در استانداری موافقت خود را برای تولید محصولات زیست فناوری و راه‌اندازی پالایشگاه پلاسمای خون در کرمان با امضای تفاهم‌نامه‌ای اعلام کرد.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا منطقه کویر، دکتر عباس پرداختی ظهر امروز، ۳۱ تیرماه در حاشیه دیدار معاون وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با استاندار کرمان با بیان اینکه این موافقت نامه امروز ظهر به امضای استاندار کرمان، رسول دیناروند رییس سازمان غذا و دارو، سردار چناریان دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر و رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمان رسید، افزود: در این توافق نامه دکتر دیناروند برای تولید محصولات زیست فناوری مانند انواع انسولین ومونوکلونال آنتی‌بادی، استحصال مواد مخدر و همچنین راه‌اندازی بزرگترین پالایشگاه پلاسمای خون کشور در استان کرمان موافقت کرد.

وی ادامه داد: در مراسم امضای این توافق‌نامه که در محل استانداری کرمان صورت گرفت، نمایندگان سرمایه گذار بخش خصوصی هم حضور داشتند.

معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی کرمان گفت: مراحل قانونی و اداری این توافق‌نامه با عنایت ویژه رییس سازمان غذا و دارو به انجام می‌رسد و دلیل اصلی این اقدام هم همسویی کامل فناوری‌های حوزه سلامت با اصول اقتصاد مقاومتی است.

 پرداختی خاطرنشان کرد: امضای این توافق‌نامه فرصت مناسبی برای ارتقای سطح دانش فنی و مباحثی مانند اشتغال‌زایی و به کارگیری نیروی متخصص بومی و همچنین انتقال فناوری از شرکت‌های معتبر بین‌المللی به استان است.