سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – نهمین اجلاس رؤسای دانشگاه‌های سطح یک کشور صبح روز پنجشنبه در دانشگاه تبریز آغاز به کار کرد.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا، رؤسای ۹ دانشگاه اصفهان و صنعتی اصفهان، شهید بهشتی تهران، صنعتی شریف و امیرکبیر تهران، فردوسی مشهد، علامه طباطبائی تهران و همچنین دانشگاه‌های شیراز و تبریز در این اجلاس حضور دارند که طی دو نشست صبح و عصر درباره مسائل و مشکلات موجود و ارائه راهکار برای حل آنها بحث و تبادل نظر می‌کنند.

محمدرضا پورمحمدی، رئیس دانشگاه تبریز در آیین افتتاحیه این اجلاس با بیان اینکه دانشگاه تبریز دانشگاهی است که در امتداد دانشگاه ربع رشیدی ایجاد شده است، اظهار کرد: در آینده نزدیک باید هزاره آموزش عالی را در کشور جشن بگیریم؛ چرا که دانشگاه ربع رشیدی قدمتی چندصدساله دارد.

رئیس دانشگاه تبریز افزود: دانشگاه تبریز از بدو تاسیس در سال ۱۳۲۶ به عنوان دومین دانشگاه بزرگ کشور همواره در عرصه‌های علمی، سیاسی و فرهنگی درخشیده است که این درخشش در جریان مبارزات انقلابی مردم ایران بیش از پیش تجلی یافت و به واقع این مرکز علمی یکی از مراکز اصلی خیزش مردمی علیه رژیم ستمشاهی بود.

وی افزود: در دوران دفاع مقدس نیز دانشگاه تبریز همواره پشتیبان جبهه‌های جنگ بود و در برخی از واحدها اقدام به تولید صنایع دفاعی می‌کرد که به همین دلیل مورد تهاجم دشمن بعثی قرار گرفت و با شهادت ۲۲ نفر از دانشجویان و اساتید به عنوان مشهدالشهدای دانشگاه‌های ایران مشهور شد.

وی، جایگاه علمی و پژوهشی دانشگاه تبریز را خوب توصیف و تاکید کرد: در حال حاضر در این مرکز علمی ۶۵ رشته و گرایش با ۷۴۷ عضو هیات علمی تدریس می‌شود و دارای ۱۰ موسسه پژوهشی، ۵۸ شرکت دانش‌بنیان و پنج قطب علمی است.

پورمحمدی تصریح کرد: هم اکنون در دانشگاه تبریز ۲۱ هزار و ۹۷۶ دانشجو در مقاطع مختلف تحصیلی در ۲۱ دانشکده مشغول تحصیل هستند.