سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – دبیر اجلاس رؤسای دانشگاه‌های سطح یک کشور گفت: اجلاس رؤسای دانشگاه‌های سطح یک کشور، همفکری برای ارتقای آموزش عالی در کشور است.

دکتر نیلی رییس دانشگاه تهران

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا، دکتر محمود نیلی احمدآبادی در اجلاس رؤسای دانشگاه‌های سطح یک کشور که از صبح امروز در دانشگاه تبریز آغاز به کار کرده است، با بیان اینکه در تمام دنیا مرسوم است که دانشگاه های مختلف بر اساس توانمندی‌ها دور هم جمع شده و تجارب خود را با هم به اشتراک بگذارند، اظهار کرد: اجلاس رؤسای دانشگاه های سطح یک کشور اولین بار در استان اصفهان برگزار شده و همین جلسه دستمایه تشکیل اجلاس رؤسای دانشگاه‌های برتر و سطح یک کشور شد.

وی در خصوص اهداف برگزاری اجلاس رؤسای دانشگاه‌ها افزود: به اشتراک گذاری تجارب دانشگاه‌ها و ارائه راهکار، برای حل مسائل و مشکلات موجود در حوزه دانشگاهی از جمله اهداف این اجلاس است که خود پشتوانه بزرگی برای دولت محسوب می‌شود.

وی ادامه داد: این جلسات، جلسات تصمیم گیری نیست، بلکه همفکری برای ارتقای آموزش عالی در کشور است.

نیلی با اشاره به اینکه تبادل اطلاعات و حضور دانشمندان و دانشگاهیان در عرصه‌های بین المللی ضعیف است، گفت: به دلیل همین حضور ضعیف رتبه دانشگاه‌های ایران در طبقه‌بندی‌های بین المللی انجام شده به دور از واقعیت است.

دبیر اجلاس رؤسای دانشگاه‌های سطح یک کشور با بیان اینکه کشور متقاضی حضور فعال دانشگاهیان در توسعه کشور و حل مشکلات جامعه است، گفت: درصد بزرگی از دانشجویان دانشگاه‌های سطح یک کشور را دانشجویان تحصیلات تکمیلی تشکیل می‌دهند که سرمایه عظیمی برای کشورند که متاسفانه از این ظرفیت ها استفاده نمی‌کنیم.

وی در پایان خاطرنشان کرد: باید ارتباط قوی و ویژه‌ای بین دستگاه‌های اجرایی و دانشگاه‌ها در استان‌ها شکل گیرد تا همین ارتباط به سایر نقاط کشور نیز گسترش یابد.