سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – نخستین مجمع عمومی دانش آموختگان دانشگاه اراک امروز با حضور فارغ‌التحصیلان و دانشجویانی از دهه‌های ۵۰ تا ۹۰ در این دانشگاه برگزار شد.

دانشگاه اراک

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا، دکتر عبدالعلی ذوالانواری، رئیس هیات موسس انجمن دانش آموختگان دانشگاه اراک در این مجمع گفت: مجوز تاسیس انجمن دانش آموختگان دانشگاه اراک در سال ۹۴ به همت تعدادی از دانش‌آموختگان و اساتید دانشگاه و به منظور استمرار و ارتباط دانشجویان با دانشگاه و ارتقای توانمندی آنان بعد از فراغت از تحصیل و بهره‌مندی از سرمایه‌های علمی در راستای توسعه فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی کشور اخذ شد.

ذوالانواری افزود: این انجمن به مرور با تشکیل هیات موسس پس از تشکیل جلسات متعدد و تهیه اساسنامه، فعالیت خود را با حمایت‌های مسؤولان دانشگاه آغاز کرد و طی دو نشست اولیه از ایده‌ها و نظرات دیگر فارغ‌التحصیلان بهره‌مند شد. امروز در خصوص سازماندهی و برنامه‌ریزی به منظور برگزاری مجمع عمومی و انتخاب اعضای شورای عالی و هیات مدیره اقداماتی انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه با تشکیل سایت انجمن، شرایط عضویت و شیوه اطلاع‌رسانی اعلام شده است،  تصریح کرد: انجمن مذکور به عنوان پل ارتباطی بین دانش آموختگان و دانشگاه سعی دارد گامی هرچند کوچک در راه رشد و اعتلای فرهنگی و علمی جامعه بردارد و این مهم میسر نمی‌شود، مگر با برقراری ارتباط بیشتر با دانش آموختگان و استفاده از تجربیات علمی و اجتماعی این افراد. پیوستن این افراد به این جمع ما را در نیل به اهداف انجمن یاری می‌رساند.

ذوالانواری گفت: دانشگاه اراک از باسابقه‌ترین دانشگاه‌های کشور است که همواره با بهره‌گیری از اساتید مجرب در توسعه و پیشرفت کشور نقش بسزایی داشته است.

رئیس هیات موسس انجمن دانش آموختگان دانشگاه اراک اظهار کرد: فارغ‌التحصیلان این دانشگاه از جمله نیروهای شایسته کشور در زمینه‌های مختلف بوده و هر یک پس از فراغت از تحصیل در گوشه‌ای از کشور پهناور ایران مشغول فعالیت و خدمت‌رسانی هستند؛ از این رو تشکل آنان در قالب انجمن دانش آموختگان می‌تواند موجب ارتقای سطح علمی، فنی و مهارتی اعضا شده و هم رونق فعالیت‌های فرهنگی را در پی داشته باشد.

ذوالانواری تصریح کرد: اساسنامه و انجمن مذکور دارای ارکانی است که مجمع عمومی رکن اصلی آن را تشکیل می‌دهد، شورای عالی انجمن و هیات اجرایی و هیات بازرسان و کمیته‌های تخصصی رده‌های بعدی این انجمن را تشکیل می‌دهند.

وی ادامه داد: بعدازظهر امروز کارگروه‌های علمی انجمن تشکیل می‌شوند که در راستای اشتغال و کارآفرینی، فعالیت‌های فرهنگی، مسائل رفاهی، ورزشی و … دانش آموختگان فعالیت می‌کنند.

وی در ادامه با اشاره به انواع عضویت در انجمن، گفت: انجمن مذکور دارای سه نوع عضو پیوسته، وابسته و افتخاری است؛ عضو پیوسته شامل دانش آموختگان دانشگاه اراک است، عضو وابسته شامل دانشجویان مهمان یا کسانی که بخشی از تحصیلات خود را در اینجا سپری کرده‌اند و اعضای افتخاری نیز کسانی هستند که خدمات ارزنده برای این دانشگاه ارائه کرده‌اند.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا؛ در بخشی از این مراسم، پیام نماینده ولی‌فقیه به انجمن دانش آموختگان توسط مشاور وی در امور بانوان قرائت شد، همچنین رئیس روابط عمومی دانشگاه اراک نیز پیام رئیس دانشگاه اراک را قرائت کرد.

در ادامه، از میان حدود ۴۰ نفر کاندیدا، با اکثریت آرا پنج نفر به عنوان اعضای شورای عالی انتخاب شدند و یک نفر به عنوان بازرس انتخاب شد.

بنابراین گزارش، در این مجمع اساسنامه پیشنهادی انجمن دانش آموختگان دانشگاه اراک با رای‌گیری اعضای حاضر اصلاح شد و به تصویب رسید، انتخابات شورای عالی انجمن برگزار شد و عضوگیری، شناسایی و سامان‌دهی دانش آموختگان سال‌های گذشته صورت گرفت. همچنین در ادامه مراسم کارگروه‌های اقتصاد، خیریه و ازدواج، آموزش، پژوهش، فناوری، فرهنگی، رفاهی، انتشارات و روابط بین‌الملل تشکیل شد.

اعضای هیات موسس انجمن عبارت از دکتر عبدالعلی ذوالانواری فارغ‌التحصیل رشته فیزیک، کاظم مهدی‌پور فارغ‌التحصیل رشته ریاضی، دکتر جعفر نظام‌دوست فارغ‌التحصیل رشته فیزیک، اشرف جواهری فارغ‌التحصیل رشته ادبیات فارسی، دکتر میترا نوری فارغ‌التحصیل رشته زیست شناسی، محسن فدائی فارغ‌التحصیل رشته فیزیک و دکتر فهیمه پرویزیان فارغ‌التحصیل رشته مهندسی شیمی است.

براساس این گزارش، نتیجه آرای هیات مدیره انجمن دانش آموختگان دانشگاه اراک به این شرح اعلام شد؛ محمد رضایی با ۸۸ رای، بیاتانی با ۸۲ رای، فخرایی با ۶۱ رای، تقوایی راد با ۵۸، امام داد با 39 رای، جعفرمنش با ۳۰ رای و زهره نعمتی با ۴۲ رای به عنوان اعضای اصلی و صیدی با ۹۳ رای و حبیبی با ۴۶ رای به عنوان بازرس انتخاب شدند.