کراپ‌شده - اکبر ترکان سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – بندرعباس- مشاور رئیس‌جمهور و عضو هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی هرمزگان با اشاره به افت کیفیت آموزش در دانشگاه های کشور بر لزوم برنامه ریزی برای کیفیت بخشی به این حوزه تاکید کرد.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرنگار مهر، اکبرترکان ظهر پنجشنبه در دهمین جلسه شورای هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان هرمزگان که در سالن جلسات دانشگاه آزاد بندرعباس برگزار شد، با اشاره به افت و کیفیت  تحصیلی در دانشگاه های کشور ضرورت کیفی سازی را از مهمترین مصادیق در دانشگاه ها عنوان کرد و گفت: باید اولویت اصلی دانشگاه ها تکیه بر کیفیت علمی باشد.

ترکان با انتقاد از وضعیت و شرایط مساوی برای دانشجویان کارمند و غیر کارمند تاکیدکرد: کارکنان ادارات و سازمان ها که برای ارتقا تحصیل می کنند باید از تعداد واحد های کمتری نسبت به دانشجویان تمام وقت(غیر کارمند) برخوردار باشند تا برکیفیت آموزشی لطمه وارد نشود.

وی راهکار توسعه و رشد دانشگاه را در ایجاد مراکز تحقیقاتی و گلخانه ای مهم خواند و گفت: استفاده از فناوری نوین و تکنولوژی روز در مراکز تحقیقاتی می تواند زمینه رشد و پویایی را با سرعت بیشتری در دانشگاه ها رقم بزند.

ترکان  پرداختن به مبحث آسیب شناسی را یکی از راه حل های مهم برون رفت  واحد ها و مراکز از وضعیت  فعلی اعلام کرد و گفت: اگر آسیب شناسی در این حوزه به صورت علمی و تخصصی مورد مطالعه و پیگیری قرار گیرد، ارتقا کیفیت علمی به معنای واقعی جای خود را در دانشگاه های ما باز می کند.