سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – فرایند زمانی رسیدگی به درخواست­‌های دانش­‌آموختگان برتر دانشگاهی از سوی بنیاد ملی نخبگان اعلام شد.

بنیاد نخبگان

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا، این اقدام بنیاد ملی نخبگان به منظور تنظیم فرایند اجرایی شناسایی دانش­‌آموختگان برتر صورت گرفته است.

بر این اساس، دانش‌­آموختگان برتر دانشگاه­‌های کشور می­‌توانند از «تسهیلات خدمت نظام وظیفه تخصصی به دانش‌آموختگان‌برتر دوره‌های تحصیلات تکمیلی (به منظور استفاده بهینه از توانایی‌های برگزیدگان دانشگاهی در توسعه علمی، فرهنگی و فناورانه کشور»، «جایزه پسادکتری شهید دکتر چمران (به منظور ارتقای توانایی‌های علمی و حرفه‌ای و ایجاد فرصتی برای جذب دانش­‌آموختگان برتر در دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌های کشور»، «راتبه پژوهشی/ راتبه تجهیزات به دانش‌آموختگان برتر دوره دکتری تخصصی (جایزه دکتر کاظمی آشتیانی به منظور تسهیل فرایند جذب و فعالیت­‌های علمی در دانشگاه­‌ها و پژوهشگاه­‌ها)»، «تسهیلات اشتغال در نهادهای صنعتی (جایزه شهید تهرانی­‌مقدم به منظور ایجاد شرایطی برای جذب دانش‌آموختگان برتر در نهادهای صنعتی و فناورانه)»، «تسهیلات اشتغال در دستگاه­‌های اجرایی (به منظور ارتقای هرم منابع انسانی در دستگاه‌های اجرایی)» و «وام ساخت/خرید مسکن» بهره­‌مند شوند.

متقاضیان حداکثر سه سال پس از زمان دانش‌­آموختگی از دانشگاه­‌ها و پژوهشگاه­‌های کشور می­‌توانند درخواست خود را در سامانه اطلاعتی بنیاد (به نشانی soraya.bmn.ir http://) بارگذاری کنند.

بررسی پرونده دانش‌آموختگان، منوط به ثبت کامل اطلاعات متقاضی در سامانه اطلاعاتی بنیاد ملی نخبگان است و هیچ یک از مدارک به‌طور دستی تحویل نمی‌شود.

بنیاد ملی نخبگان، نتایج ارزیابی پرونده متقاضیان استفاده از تسهیلات «نظام وظیفه تخصصی» و «وام ساخت/خرید مسکن» را حداکثر 45 روز کاری پس از تکمیل مدارک و راستی­‌آزمایی آنها از سوی متقاضی اعلام می­‌کند.

نتایج مربوط به برگزیدگان سایر تسهیلات در دو نوبت (شهریور ماه و بهمن ماه) به متقاضیان اعلام می­‌شود (نتیجه نهایی متقاضیانی که در نیمه اول سال پرونده خود را کامل کرده و مورد راستی­‌آزمایی قرار گرفته­‌اند، در شهریورماه و سایر متقاضیان در بهمن­‌ماه اعلام می­‌شود).

راستی‌آزمایی اطلاعات متقاضی به کمک بنیادهای نخبگان استانیِ محل تحصیل یا سکونت وی انجام می‌شود.

چنانچه با درخواست متقاضی موافقت نشود، متقاضی مجاز است با ارتقای فعالیت‌های نخبگانی خود و صرفاً یک بار دیگر درخواست خود را در سامانه بارگذاری کند.

بارگذاری اطلاعات خلاف واقع در هر مرحله از بررسی، موجب می­‌شود متقاضی از تمامی تسهیلات بنیاد محروم و عدم صداقت وی به دستگاه‌های ذی‌ربط اعلام و به لحاظ حقوقی موضوع پیگیری ‌شود.