سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – رییس سازمان جهاد دانشگاهی آذربایجان شرقی از اجرای طرح آموزش گردشگری توسط این سازمان با همکاری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان خبر داد.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا، دکتر نجف قراچورلو در نشست خبری که با حضور دکتر طیبی، رییس جهاددانشگاهی برگزار شد، با اشاره به مهم‌ترین اقدامات و فعالیت‌های انجام شده توسط سازمان جهاد دانشگاهی آذربایجان شرقی اظهار کرد: پژوهشکده توسعه و برنامه‌ریزی این سازمان معرفی الگوهایی در تمامی حوزه‌ها را برای توسعه همه جانبه استان سرلوحه اهدف خود قرار داده است.

وی از تدوین برنامه سه ساله برای فعالیت این پژوهشکده خبر داد و عنوان کرد: سازمان جهاد دانشگاهی آذربایجان شرقی موضوعاتی همچون توسعه اقتصادی و ایجاد اشتغال را مورد توجه قرار داده و در این راستا در مورد مقوله بهره وری، اقدامات بسیار موثری انجام داده که از این پس نیز همین سیاست، استمرار خواهد داشت.

وی با اشاره به نقش مهم نیروی انسانی متخصص و ماهر در موضوع بهره‌وری اظهار کرد: با توجه به این موضوع، افزایش فعالیت‌های پژوهشی را به عنوان یکی از راهبردهای اصلی خود انتخاب کرده و در این زمینه، ایفای نقش می‌کنیم.

رییس سازمان جهاد دانشگاهی آذربایجان شرقی در پاسخ به سوالی مبنی بر نقش این سازمان در برنامه‌های مربوط به تبریز ۲۰۱۸ گفت: طرح جامع آموزش گردشگری توسط این سازمان و با همکاری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اجرا می‌شود و معتقدیم اجرای این هدف، تا حد زیادی می‌تواند نقش موثری در کاهش برخی مشکلات موجود در این حوزه داشته باشد.

 قراچورلو همچنین از آمادگی این سازمان برای تدوین سندها و طرح‌های مختلف توسعه‌ای خبر داد.

بر اساس این گزارش، در پایان این نشست خبری، محل استقرار سازمان جهاد دانشگاهی استان افتتاح شد. 

جهاد دانشگاهی آذربایجان شرقی اخیرا از واحد به سازمان ارتقاء یافته است.