سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – رییس دانشگاه آزاد اسلامی از تراز مثبت مالی این دانشگاه با وجود کاهش تعداد دانشجو، افزایش جذب اعضای هیات علمی و عدم افزایش شهریه ثابت طی سه سال اخیر خبر داد.

دکتر میرزاده رییس دانشگاه آزاد

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا، دکتر میرزاده در صدوشصت‌وهشتمین جلسه هیات رییسه دانشگاه آزاد اسلامی که امروز برگزار شد، گفت: با وجود کم شدن تعداد دانشجو، افزایش جذب هیات علمی و عدم افزایش شهریه ثابت، دانشگاه آزاد اسلامی طی سه سال اخیر تراز مالی مثبت داشته است و پروژه‌های عمرانی این دانشگاه با قوت پیش می‌رود، بطوریکه هر ماه چندین افتتاحیه انجام می‌شود.

وی در ادامه تصریح کرد: هرچند انجام پروژه‌های عمرانی و مثبت بودن تراز مالی در دانشگاه آزاد اسلامی به معنای نداشتن واحد زیانده نیست و ما باید این مشکل را که از سنوات قبل باقی مانده است، حل کنیم.

دکتر میرزاده تاکید کرد: لازم است کمیسیون ویژه‌ای برای حل مشکل واحدهای زیانده در دانشگاه آزاد اسلامی تشکیل شود تا با استفاده از فرمول‌ها و روش‌های مختلف، جلوی زیان‌دهی این واحدها نیز گرفته شود.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی همچنین گفت: در دوره مدیریت فعلی دانشگاه آزاد اسلامی، نسبت مربی به سایر درجات علمی اعضای هیات علمی از ۶۰ به ۴۰ بهبود یافته و امروز بیش از ۶۰درصد از استادان این دانشگاه درجه استادیاری به بالا دارند.

همچنین دکتر ابراهیم واشقانی فراهانی، معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی، گزارشی از سفر خود به واحد ایلخچی و اقدامات صورت‌گرفته در این واحد ارائه کرد و گفت: تیم رباتیک این واحد در یکی از سخت‌ترین رشته‌های رباتیک حائز رتبه سوم جهان شده است که جا دارد تقدیر ویژه‌ای از این گروه صورت گیرد.

به گفته دکتر واشقانی فراهانی، این واحد با دارا بودن مرکز رشدی هدفمند و سه شرکت دانش بنیان و واحد فن‌آور، شایسته تقدیر و تشکر است.

در ادامه این جلسه، گزارشی که از کمیسیون تخصصی شماره یک و مصوبات آن توسط معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد اسلامی، ارائه و مصوب شد که رؤسای واحدها نسبت به صدور حکم افرادی که مصوبه هیات جذب را دارند، تسریع کنند و در صورت عدم جذب معاون آموزشی دانشگاه پذیرش دانشجو در آن رشته محل را حذف خواهد کرد.

دکتر سیدطه‌هاشمی، معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه آزاد نیز ضمن ارائه گزارشی از کمیسیون شماره ۲ هیات رییسه، با بیان اینکه طراحی‌های نهایی برای کارت هوشمند دانشجویی و فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد اسلامی صورت گرفته است، گفت: کارت هوشمند دانشجویی به صورت یک کارت با چند کاربری مختلف به زودی با همکاری معاونت دانشجویی و فرهنگی، دفتر فناوری اطلاعات و مرکز حراست این دانشگاه در اختیار دانشجویان قرار خواهد گرفت.

ابلاغ آیین‌نامه اجرایی کمیته تبلیغات و آگهی‌های دانشگاه آزاد به زودی

به گفته وی، آیین نامه اجرایی کمیته تبلیغات و آگهی‌های دانشگاه آزاد اسلامی نیز در کمیسیون شماره ۲ هیات رییسه به تصویب رسیده و به زودی ابلاغ خواهد شد.

مهندس محسن‌هاشمی، معاون عمرانی ضمن ارائه گزارشی از ادامه طرح یاد سبز شهدا (درختکاری در واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی به یاد شهدا) که در سال گذشته نیز انجام شده بود، گفت: دانشگاه آزاد اسلامی حدود ۱۵ میلیون مترمربع فضای سبز دارد که نیازمند یک سازوکار واحد و رعایت نکات علمی درخصوص کاشت و نگهداری گیاهان آن است.

در ادامه این جلسه، گزارشی درخصوص بیمارستان‌های کازرون، اردبیل، تبریز و فرهیختگان تهران ارائه و مقرر شد مطابق مصوبات قبل، تجهیز و آماده سازی نهایی این بیمارستان‌ها در دستور کار قرار گیرد و امسال این بیمارستان‌ها به بهره‌برداری برسد.

دکتر بهروز دانشیان، رییس مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد نیز گزارشی درخصوص برگزاری آزمون کارشناسی ارشد و دکتری ارائه داد و افزود:  167 واحد دانشگاه، مجری دوره‌های دکتری تخصصی  بودند. این آزمون در ۵۳ حوزه برگزار شد و مصاحبه‌های آن در حال برگزاری است. بطوریکه تاکنون ۸۰ درصد این مصاحبه‌ها انجام شده است.

اعلام نتایج آزمون دکتری تخصصی آزاد شهریور ماه امسال

وی افزود: نتایج آزمون دکتری تخصصی دانشگاه آزاد در نیمه دوم شهریورماه امسال اعلام خواهد شد.

دکتر فرهاد حسین زاده لطفی، معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد اسلامی درخصوص غایبین در جلسه مصاحبه دکتری گفت: این افراد باید تقاضا و مستندات مربوط به موجه بودن غیبت خود را به مرکز آزمون ارائه دهند تا زمان مصاحبه مجدد برای آنها تعیین شود.

وی با بیان اینکه دانشگاه آزاد در حفظ کیفیت آموزشی، برنامه جدی دارد، گفت: ممیزی ۸ هزار رشته دانشگاه آزاد اسلامی از کاردانی تا دکتری تخصصی با قوت تمام صورت گرفته است. البته رشته‌هایی که شرایط لازم را نداشته باشند،  ظرفیتی برای آنها در نظر گرفته نمی‌شود.