سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با تاکید بر اهمیت فرهنگ در کشور گفت: درخواست ما این است که درصد کمی هم از آنچه به عنوان بودجه فرهنگی در کشور استفاده می‌شود، در اختیار آموزش عالی قرار گیرد.

دکتر حسن هاشمی وزیر بهداشت

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرنگار ایسنا، دکتر سیدحسن قاضی‌زاده هاشمی در مراسم انتخاب دانشجویان نمونه سال ۹۴ که عصر امروز با حضور معاون اول رییس‌جمهور، وزیر علوم و جمعی از مسؤولان دانشگاهی در نهاد ریاست‌جمهوری برگزار شد،  با اشاره به همکاری بین وزارت علوم و وزارت بهداشت اظهار کرد: یکی از کارهای مشترک بین دو وزارتخانه انتخاب دانشجویان نمونه و برگزاری مراسم معرفی آن‌ها است.

وی با بیان اینکه حدود ۴٫۲ از دانشجویان کل کشور در دانشگاه‌های علوم پزشکی مشغول به تحصیل هستند، گفت: یک‌سوم پیشرفت علم کشور مرهون دانشجویان علوم پزشکی است و ۵۰ درصد از جمعیت نخبه‌ای که وارد آموزش عالی می‌شوند، در گروه‌های پزشکی هستند.

وزیر بهداشت با اشاره به طرح آمایش سرزمین اظهار کرد: طرح آمایش سرزمین وزارت بهداشت بسیار موفق بود و طرح آمایش سرزمین وزارت علوم نیز مشابه وزارت بهداشت انجام شد و هفته گذشته توسط رییس جمهور ابلاغ شد. برخلاف گذشته که کمیت محور آموزش عالی بود، اکنون به کیفیت پرداخته می‌شود. به طور کلی ۵۶ دانشگاه علوم پزشکی در سراسر کشور وجود دارد که تعداد این دانشگاه‌ها در برخی از استان‌ها هفت عدد و در برخی استان‌های دیگر بسیار کم است که در طرح آمایش این موضوع ساماندهی شد.

هاشمی با تاکید بر اینکه دولت یازدهم دقت زیادی در زمینه حمایت از مراکز علمی و دانشگاهی داشته است، افزود: ای کاش در کل جامعه نیز شایسته‌گزینی بر همین مداری باشد که طبق آن دانشجویان نمونه برگزیده شدند. محیط دانشگاه‌ها باید بر مدار علم و اخلاق مدیریت شود.

وی با تاکید بر اهمیت بحث فرهنگ اظهار کرد: درخواست ما این است که درصد کمی هم از آنچه به عنوان بودجه فرهنگی در کشور استفاده می‌شود، در اختیار آموزش عالی قرار داده شود تا از آن برای استعدادیابی، رشد، ترقی و تعالی دانشجویان استفاده شود.