سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – رئیس کتابخانه مرکزی و مرکز اسناد دانشگاه شهید چمران اهواز از فراهم شدن امکان دسترسی به پایگاه تخصصی رشته ریاضی "MathScinet" به‌عنوان اولین پایگاه اشتراکی کنسرسیومی برای استفاده کاربران این دانشگاه خبر داد.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا منطقه خوزستان، دکتر شهناز خادمی‌زاده با اشاره به اهداف اصلی کتابخانه مرکزی و مرکز اسناد دانشگاه شهید چمران اهواز، اظهار کرد: تکمیل مجموعه اطلاعاتی بر اساس نیازهای اطلاعاتی کاربران و تسهیل دسترسی به منابع گوناگون، از مهم‌ترین اهداف این مجموعه است که برای رسیدن به این مهم در سال جاری با هدف دسترسی آسان و بدون واسطه  به منابع اطلاعاتی لاتین اقداماتی انجام شد.

وی ادامه داد: با توجه به این‌که تأمین دسترسی به منابع اطلاعاتی لاتین در سال‌های اخیر از طریق شرکت‌های واسطه‌ای برای کاربران مشکلات متعددی را به دنبال داشت، برای دسترسی آسان و مناسب و برطرف کردن مشکلات موجود با حمایت ریاست و معاون پژوهشی دانشگاه پیگیری‌هایی در خصوص اشتراک پایگاه‌های مختلف از طریق شورای سیاست‌گذاری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برای دسترسی مستقیم به منابع از طریق ناشران بین‌المللی صورت گرفت.

رئیس کتابخانه مرکزی و مرکز اسناد دانشگاه شهید چمران اهواز تصریح کرد: با اشتراک دانشگاه در پایگاه “MathScinet ” به‌ عنوان اولین پایگاه اشتراکی کنسرسیومی(شورای سیاستگذاری منابع وزارت علوم، تحقیقات و فناوری) گامی تأثیرگذار در تأمین منابع اطلاعاتی لاتین بدون واسطه و مستقیم برداشته‌شد.

خادمی‌زاده افزود: این پایگاه به عنوان اولین پایگاه اشتراکی کنسرسیومی جهت دسترسی کاربران دانشگاه به‌صورت Online قابل‌دسترس است و در آینده با برنامه‌ریزی‌های مسؤولان و پیش‌بینی تأمین بودجه، پایگاه‌های تخصصی بیشتری از طریق کنسرسیوم در اختیار کاربران دانشگاه قرار خواهد گرفت. کاربران می‌توانند در پردیس دانشگاه، به‌صورت مستقیم از آدرس www.ams.org/mathscinet‌ و خارج از دانشگاه با نصب VPN برای دسترسی به منایع این پایگاه اقدام کنند.