سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – رییس دانشگاه فرهنگیان پردیس آیت‌الله کمالوند خرم‌آباد گفت: سیاست دانشگاه فرهنگیان بر این است که سرفصل‌ها را تغییر دهد.

دکتر فروزان ادیب‌فر در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: در بحث تغییر سرفصل‌ها دانشگاه فرهنگیان جزو اولین دانشگاه‌هایی بود که این نیاز را احساس کرد.

وی ادامه داد: بر این اساس از سه سال گذشته مطالعه و برنامه‌ریزی در سازمان مرکزی دانشگاه فرهنگیان در راستای تغییر سرفصل‌ها انجام شده، چرا که یکسری سرفصل‌هایی تدریس می‌شد که به ۴ دهه گذشته برمی‌گشت و اصلاً با علم همخوانی نداشت.

رییس دانشگاه فرهنگیان پردیس آیت‌الله کمالوند خرم‌آباد اضافه کرد: سیاست دانشگاه فرهنگیان بر این است که سرفصل‌ها را تغییر دهد، البته هم‌اکنون نیز بسیاری از سرفصل‌ها تغییر کرده است.

وی با بیان اینکه بر اساس نیاز آموزش و پرورش از طریق کنکور سراسری دانشجو پذیرش می‌کنیم، تاکید کرد: هیچ وقت خودسرانه به دنبال راه‌اندازی رشته‌ای نمی‌رویم که باعث شود افراد بعد از فراغت از تحصیل بیکار بمانند.

ادیب‌فر تصریح کرد: بر اساس نیاز آموزش و پرورش چه در رشته‌ها و چه در جنسیت از طریق وزارت آموزش و پرورش به وزارت علوم اعلام می‌شود که چه رشته‌هایی برای آموزش و پرورش نیاز است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: امسال سهم استان لرستان جذب ۵۰ نفر در دانشگاه فرهنگیان از طریق کنکور سراسری است.