سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – هیأت عالی‌رتبه دانشگاه یوننان چین به منظور گسترش همکاری‌های علمی و آموزشی از دانشگاه تهران بازدید کرد.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا، هیأت دانشگاه یوننان چین به سرپرستی دکتر ژانگ لی، عصر روز گذشته با دکتر محمود نیلی احمدآبادی، رییس دانشگاه تهران دیدار و گفت‌وگو کردند.

در این دیدار برنامه‌های جاری مؤسسه کنفسیوس شامل تبادل استاد و دانشجو، اعطای بورسیه تحصیلی متقابل در مقاطع تحصیلات تکمیلی، گسترش زبان فارسی و چینی با همکاری دو دانشگاه و مرکز بین المللی آموزش زبان فارسی، برگزاری تورهای علمی و آموزشی، برگزاری سمینارهای مشترک تخصصی و فرهنگی مورد بحث و بررسی طرفین قرار گرفت.

همچنین هیأت مزبور از دانشکده‌های زبان‌ها و ادبیات خارجی و مطالعات جهان بازدید کردند و با رؤسای دانشکده‌ها در زمینه انتشارات مقالات و همکاری‌های مشترک به تبادل نظر پرداختند.

بر اساس این گزارش، دانشگاه یوننان در جنوب غربی چین واقع است و در فهرست دانشگاه‌های برتر چین قرار دارد و از سال ۲۰۰۷ میلادی با دانشگاه تهران همکاری علمی و آموزشی خود را آغاز کرده است. همکاری‌های علمی هم اکنون بین دانشکده زبانها و ادبیات خارجی،‌ با این دانشگاه، در ارتباط با «مؤسسه کنفسیوس» که کار آموزش و توسعه زبان و فرهنگ چینی و نیز برگزاری آزمون زبان چینی را بر عهده دارد، برقرار است.