سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) –  تهران – ایرنا – معاون امور دانشجویان داخل سازمان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: مراسم قدردانی از برگزیدگان بیست وچهارمین جشنواره دانشجوی نمونه عصر امروز(چهارشنبه) در نهاد ریاست جمهوری برگزار می شود.

پی اچ دی آزمون : به گزارش خبرنگار حوزه دانشگاه ایرنا، ابوالحسن ریاضی روز چهارشنبه مراسم توجیهی دانشجویان نمونه کشوری سال ۹۴ در دانشگاه تهران افزود: روند انتخاب این دانشجویان در وزارتین علوم و بهداشت بگونه ای بود که افراد علاوه بر صلاحیت های علمی، آموزشی و پژوهشی در شاخص های فرهنگی و اجتماعی نیز نمونه باشند.
وی با بیان اینکه فرآیند انتخاب دانشگاهی با دقت و بر اساس آیین نامه و دستوالعمل دقیقی تنظیم و اجرا شده، تصریح کرد: براساس ارزیابی ها، فرآیند داوری به وزارتین علوم و بهداشت رسیده است.
معاون امور دانشجویان وزارت علوم ادامه داد: امسال برای بیست وچهارمین جشنواره دانشجوی نمونه، برخی الگوها را تغییر دادیم تا باعث ارتقای شاخص ها شود.
ریاضی تصریح کرد: برخی دانشجویان پیشتر در مورد شاخص های ارزیابی گله مند بودند که با آیین نامه دانشجویان نخبه انطباق ندارد.
معاون امور دانشجویان وزارت علوم خاطرنشان کرد: بر همین اساس سعی کردیم تا با تنوع بخشی شاخص عای علمی را پررنگ تر کنیم.
همچنین در ادامه این مراسم، معاون دانشجویی، فرهنگی و امور مجلس وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به سه عنصر دانش، اقتصاد و سلامت گفت: این سه مولفه، نماد قدرت نرم کشورها هستند، اما متاسفانه در برخی کشورهای توسعه یافته به دلیل بی توجهی به عنصر فرهنگ و اخلاق این مولفه ها به خوبی مورد استفاده قرار نمی گیرند و آنان آغازگر جنگ ها و کشتارها هستند.
محمدرضا فراهانی افزود: دانشجویان تراز اول در ایران، افرادی هستند که علاوه بر آموزش و تولید دانش با مولفه های فرهنگی نیز ارتباط مناسب و مطلوبی داشته باشند.
وی ادامه داد: این موضوع نشان می دهد در پی تربیت انسان هایی هستیم که در کنار تولید دانش به عناصر فرهنگ و اخلاق نیز مسلح باشند.
فراهانی با تاکید بر اینکه دانشجویانی که در حوزه آموزش و پژوهش فرهیخته باشند، می توانند کشور را به سعادت برسانند و خاطرنشان کرد: این مساله رسالت دانشجویان در حوزه دغدغه های اجتماعی را نیز افزایش می دهد زیرا این افراد طلایه داران تمدن جدید ایران اسلامی هستند.