سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) –  وزیر علوم، تحقیقات و فناوری از پژوهشکده علوم شناختی بازدید و اعلام کرد کارگروه جدید علوم و فناوری‌های شناختی در وزارت علوم تشکیل خواهد شد.

علوم شناختی

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا، دکتر محمد فرهادی در بازدید از پژوهشکده علوم شناختی، برنامه وزارت علوم را برای توسعه هر چه بیشتر برنامه‌های پژوهشی و آموزشی در  حوزه‌های علوم و فناوری‌های شناختی تشریح کرد.

وزیر علوم در این دیدار سه ساعته از  قسمت‌های مختلف آموزشی و پژوهشی پژوهشکده علوم شناختی شامل آزمایشگاه‌های مطالعات حیوانی، عصب روانشناسی (انسانی)، الکتروفیزیولوژی، آزمایشگاه مجازی و کتابخانه تخصصی پژوهشکده علوم شناختی واقع در شهر جدید پردیس بازدید و در نشست و گفت‌و گو با استادان و تعدادی از دانشجویان این پژوهشکده شرکت کرد.

دکتر فرهادی در این نشست اظهار کرد: به منظور تقویت علوم و فناوری‌های شناختی کارگروه مستقل علوم و فناوری‌های شناختی تحت نظر وزیر تشکیل خواهد شد.

بر اساس این گزارش، پ‍ژوهشکده علوم شناختی پس از چندین سال فعالیت پژوهشی، از سال ۱۳۸۵ فعالیت‌های آموزشی خود را آغاز کرد. این پژوهشکده هم‌اکنون نزدیک به ۲۰۰ دانشجوی تحصیلات تکمیلی دارد و تا به حال ۸۴ دانش‌آموخته در مقاطع دکتری تخصصی و کارشناسی ارشد داشته است. پژوهشکده علوم شناختی با آزمایشگاه‌های بسیار مجهز حیوانی و انسانی، مجموعه پژوهشی – آموزشی منحصر به فردی در حوزه علوم شناختی در کشور و منطقه است.

 فعالیت‌های پژوهشی –آموزشی پژوهشکده علوم شناختی در سطح دکتری تخصصی شامل علوم شناختی–علوم اعصاب، زبانشناسی شناختی– مدلسازی شناختی– شناخت اجتماعی– فلسفه ذهن– رایانش وهوش مصنوعی و در سطح کارشناسی ارشد شامل علوم شناختی –روانشناسی شناختی–ذهن، مغز، تربیت و توانبخشی شناختی است.

وزیر علوم در نشست با استادان و دانشجویان پژوهشکده از پیشنهاد اضافه شدن دروس اختیاری در مقاطع کارشناسی سایر رشته‌ها با هدف آشنا کردن دانشجویان سایر رشته‌های تحصیلی با حوزه علوم و فناوری‌های شناختی استقبال کرد.