سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – معاون دانشجویی، فرهنگی و امور مجلس وزیر بهداشت با بیان این‌که در حوزه معرفی دانشجوی نمونه ضعف داشته‌ایم، گفت: در وزارت بهداشت تصمیم بر این است که از سال آینده دانشجویان نمونه در دانشگاه‌های علوم پزشکی به عنوان الگو به سایر دانشجویان معرفی شوند.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا، محمدرضا فراهانی در مراسم توجیهی بیست‌وچهارمین جشنواره دانشجویان نمونه کشوری سال ۹۴ که صبح امروز با حضور جمعی از مسؤولین سازمان امور دانشجویان، وزارت بهداشت و دانشگاه تهران در این دانشگاه برگزار شد، با بیان اینکه در وزارت بهداشت جشنواره‌های مختلف برگزار می‌شود، اظهار کرد: در معاونت دانشجویی فرهنگی جشنواره‌هایی همچون جشنواره‌های فرهنگی، قرآن، المپیاد و نشریات برگزار می‌شود، اما مهمترین جشنواره علی‌رغم عدم انعکاس تبلیغاتی خوب همین جشنواره دانشجوی نمونه است.

وی با اشاره به سه عنصر دانش، اقتصاد و سلامت، گفت: این سه عنصر نماد قدرت نرم کشورها هستند، اما متاسفانه به دلیل بی‌توجهی به عنصر فرهنگ و اخلاق در کشور ما این مولفه‌ها به خوبی مورد استفاده قرار نمی‌گیرند.

فراهانی تصریح کرد: دانشجویان تراز اول در ایران دانشجویانی هستند که علاوه بر آموزش و تولید دانش با مولفه‌های فرهنگی نیز ارتباط خوبی داشته باشند که این موضوع نشان می‌دهد ما در پی تربیت انسان‌هایی هستیم که در کنار تولید دانش به عناصر فرهنگ و اخلاق نیز مسلح باشند.

معاون دانشجویی، فرهنگی و امور مجلس وزیر بهداشت با تاکید بر اینکه دانشجویانی که در حوزه آموزش و پژوهش فرهیخته باشند، می‌توانند کشور را به سعادت برسانند و خاطرنشان کرد: این مساله رسالت دانشجویان در حوزه «دغدغه‌های اجتماعی» را نیز افزایش می‌دهد، چراکه این افراد طلایه‌داران تمدن جدید ایران اسلامی هستند.