سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) –  تهران – ایرنا – مشاور عالی سازمان سنجش و آموزش کشور گفت: نتایج اولیه آزمون سراسری سال ۹۵ به صورت کارنامه منتشر می شود و روی سایت این سازمان قرار می گیرد.

پی اچ دی آزمون : حسین توکلی روز چهارشنبه در گفت وگوی با خبرنگار فرهنگی ایرنا افزود: برای اولین بار نتایج اولیه آزمون سراسری به صورت کارنامه بین ۱۸ تا ۲۰ مرداد ماه روی سایت به نشانی sanjesh.org این سازمان قرار می گیرد.
وی ادامه داد: داوطلبانی که با دریافت کارنامه مجاز به انتخاب رشته شده باشند، ضرورت دارد بر اساس برنامه زمانی سازمان سنجش و آموزش کشور و چند روز بعد از نتایج به سایت سازمان مراجعه کرده و ضمن مشاهده دفترچه راهنمای انتخاب رشته های تحصیلی و در صورت نیاز دریافت پرینت دفترچه راهنما، در صورت علاقه مندی و واجد شرایط بودن حداکثر هر داوطلب ۱۵۰ کد رشته محل را از میان کد رشته محل های تحصیلی گروه آزمایشی مجاز و یا گروه های آزمایشی مجاز انتخاب و کد رشته محل های انتخابی را به ترتیب تقدم علاقه مرتب کرده و سپس به سایت سازمان مراجعه و نسبت به ثبت کد رشته محل های انتخابی اقدام کنند.
توکلی تصریح کرد: داوطبان باید در انتخاب رشته با ترتیب اولویت علاقه به ترتیبی عمل کنند که در هر یک از کدرشته محل های انتخابی پذیرفته شوند و بدانند رشته مورد علاقه آنها است و حسرت قبولی در رشته مورد علاقه را نداشته باشند.
مشاور عالی سازمان سنجش در مورد اعلام نتیجه نهایی آزمون سراسری سال ۹۵ نیز گفت که نتایج اواخر شهر یور ماه اعلام می شود.
آزمون سراسری سال ۱۳۹۵، ۲۴ و ۲۵ تیر ماه با شرکت ۸۶۰ هزار و ۱۰۹ داوطلب در پنج گروه آزمایشی علوم ریاضی و فنی، علوم تجربی، علوم انسانی، هنر و زبان های خارجی برگزار شد.
در چهل وششمین دوره کنکور سراسری، سوابق تحصیلی بر قبولی داوطلبان به صورت مثبت اعمال می شود و سال آینده با توجه به مصوبه شورای سنجش و پذیرش دانشجو، در این خصوص تصمیم گیری خواهد شد که نتیجه آن تا اوایل مهر ماه اعلام می شود.