نیلی احمدآبادی سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – هیات عالی‌رتبه دانشگاه یوننان چین با هدف گسترش فعالیت های علمی و آموزشی از دانشگاه تهران بازدید کرد.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرگزاری مهر، در این دیدار برنامه‌های جاری موسسه کنفسیوس شامل تبادل استاد و دانشجو، اعطای بورسیه تحصیلی متقابل در مقاطع تحصیلات تکمیلی، گسترش زبان فارسی و چینی با همکاری دو دانشگاه و مرکز بین المللی آموزش زبان فارسی، برگزاری تورهای علمی و آموزشی، برگزاری سمینارهای مشترک تخصصی و فرهنگی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

همچنین این هیات از دانشکده‌های زبان ها و ادبیات خارجی و مطالعات جهان بازدید و با روسای دانشکده‌ها در زمینه انتشارات مقالات و همکاری‌های مشترک به تبادل نظر پرداختند.

دانشگاه یوننان در جنوب غربی چین واقع است و در فهرست دانشگاه‌های برتر چین قرار دارد و از سال ۲۰۰۷ میلادی با دانشگاه تهران همکاری علمی و آموزشی خود را آغاز کرده است.

همکاری‌های علمی هم اکنون میان دانشکده زبان ها و ادبیات خارجی با این دانشگاه در ارتباط با «موسسه کنفسیوس» که کار آموزش و توسعه زبان و فرهنگ چینی و نیز برگزاری آزمون زبان چینی را بر عهده دارد، برقرار است.