سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – رئیس موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی از تهیه طرح تجاری ۴۰ فرآورده این موسسه با هدف تجاری‌سازی محصولات و انتقال دانش فنی به بخش خصوصی خبر داد.

موسسه تحقیقات واکسن و سرم‌سازی رازی

حمید کهرام درگفت وگو با خبرنگار ایسنا منطقه البرز، اظهار کرد: یکی ار رسالت‌های اصلی موسسه رازی انتقال فناوری به داخل و خارج کشور است.

وی ادامه داد: بدون شک تجاری‌سازی تولیدات این موسسه به ایجاد زیرساخت‌هایی نیاز دارد که در طول سال‌های گذشته بخشی از آن فراهم شده است.

کهرام خاطرنشان کرد: سال گذشته سند تجاری‌سازی محصولات از سوی وزیر جهاد کشاورزی ابلاغ شد که بر اساس آن مقرر شد موسسه رازی دانش فنی تولیدات خود را به بخش خصوصی خارج این مجموعه انتقال دهد.

این مسؤول توضیح داد: یکی از اشکالات موجود در اجرای این برنامه،  فقدان سند فناوری‌های تولید شده توسط محققان این موسسه بود که مانعی برای انتقال فناوری‌ها محسوب می‌شد.

کهرام افزود: به این منظور طی قرارداد با شرکتی خصوصی از آنها خواستیم با همکاری بخش‌های تولید، تضمین کیفیت و تحقیقات، برای سنددار کردن فناوری‌های موجود اقدام کند که تاکنون ۴۰ فناوری موسسه رازی سنددار شده است.

وی گفت: اکنون طرح تجاری این محصولات تهیه و قیمت گذاری شده و به زودی سایر محصولات نیز تجاری سازی می‌شوند.

رئیس موسسه رازی با تاکید بر اهتمام این موسسه مبنی بر انتقال دانش فنی محصولات اظهار کرد: با توجه به وجود فناوری‌های پیشرفته در موسسه رازی، تلاش برای گسترش این دانش در کشور است.