سیستم های ترمز سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – تبریز – رییس دانشگاه آزاد اسلامی ایلخچی گفت: نخستین مرکز تحقیقات و توسعه سیستم های ترمز کشور در این دانشگاه افتتاح و به بهره برداری رسید.

 به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرنگار مهر، مراسم تجلیل از افتخار آفرینان رباتیک و نخبگان واحد ایلخچی شامگاه دوشنبه در سالن آمفی تأتر پتروشیمی تبریز با حضور مسئولان استانی و شهرستانی این مجموعه دانشگاهی برگزار و تمبر یادبود این مراسم ابطال و از افتخار آفرینان تیم ربوکاپ واحد ایلخچی تجلیل و قدردانی شد.

افتتاح نخستین مرکز تحقیقات و توسعه سیستم های ترمز کشور در دانشگاه آزاد ایلخچی

رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد ایلخچی در این مراسم اظهار داشت: واحد ایلخچی با ۱۲ سال سابقه دارای سه هزار دانشجو و ۸۸ رشته است که ۲۰ درصد دانشجویان آن در مقاطع تحصیلات تکمیلی به تحصیل مشول هستند.

 آرش رنجبران افزود: کسب واحد برتر در بین دانشگاه های کوچک و متوسط در سال ۹۴، کسب مقام اول در مسابقاتiran open ۲۰۱۵  و کسب مقام سوم جهان در مسابقات ربوکاپ آلمان ۲۰۱۶، کسب مقام اول در مسابقات آب شیرین کن ها، افتتاح و بهره برداری اولین مرکز تحقیقات و توسعه سیستم های ترمز در سطح کشور و افتتاح مرکز رشد واحدهای فناور برخی از افتخارات این دانشگاه است.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی ایلخچی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: تبدیل دانش به فناوری و ورود به عرصه طراحی ربات های صنعتی و تجاری سازی آب شیرین کن خورشیدی که در این واحد طراحی و ساخته شده، از مهمترین مأموریت های این دانشگاه در عرصه اقتصاد دانش بنیان و درآمدزایی است.

رنجبران در بخش پایانی سخنان خود ضمن قدرانی از تمام مسئولانی که این دانشگاه را در کسب افتخارات اخیر حمایت کرده اند، تصریح کرد: کیفی سازی آموزش و پژوهش و ارتباط با صنعت از مهمترین  مسائلی است که دانشگاهها باید به آن توجه ویژه داشته باشند تا بتوانند جایگاه خود در عرصه رقابت بین دانشگاهها را حفظ و تثبیت کنند.

ربات ساخته شده در واحد ایلخچی نمونه ای کم نظیر در سطح جهانی است

سرپرست تیم ربوکاپ ومعاون دانشجویی و آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ایلخچی نیز در این مراسم با اشاره به افتخارآفرینی این تیم در مسابقات جهانی اخیر گفت: بیستمین دوره از مسابقات ربوکاپ تیر سال جاری در شهر لایپزیک کشور آلمان با حضور ۱۰۰ کشور در قالب ۸۰۰ تیم برگزار شد و واحد ایلخچی موفق به کسب مقام سوم جهانی این مسابقات شد.

مرتضی عباسزاده از سعید سعیدوند، علیرضا کریمی، معصومه جعفری و مهدی غیبی به عنوان اعضای تیم ربوکاپ دانشگاه آزاد اسلامی واحد ایلخچی نام برد و افزود: ربات ساخته شده توسط تیم ربوکاپ واحد ایلخچی آرتین با ۱۳۶ سانتی متر قد، ۲۶ کیلوگرم وزن و ۲۰ درجه آزادی عمل نام دارد که رباتی فوتبالیست بوده و درنوع خود بی نظیر است زیرا از این نوع ربات در کل جهان ۱۵ مورد ساخته شده است.