مراسم تجلیل از تیم رباتیک دانشگاه آزاد ابلخچی سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – تبریز – رییس دانشگاه آزاد اسلامی آذربایجان شرقی گفت: دانشگاهیان باید نقش و سهم خود را در تحقق اقتصاد مقاومتی ایفا کنند.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرنگار مهر، مراسم تجلیل از افتخار آفرینان رباتیک و نخبگان واحد ایلخچی شامگاه دوشنبه در سالن آمفی تأتر پتروشیمی تبریز با حضور مسئولان استانی و شهرستانی این مجموعه دانشگاهی برگزار و تمبر یادبود این مراسم ابطال و از افتخار آفرینان تیم ربوکاپ واحد ایلخچی تجلیل و قدردانی شد.

دانشگاهیان نقش و سهم خود را در تحقق اقتصاد مقاومتی ایفا کنند

رییس دانشگاه آزاد اسلامی آذربایجان شرقی در این مراسم ضمن گرامیداشت یاد وخاطره شهدای دفاع مقدس و مدافع حرم و امام شهدا گفت: با توجه به فرمایش و تأکید مقام معظم رهبری به اقتصاد مقاومتی، می توان دریافت که رسیدن به این امر تنها از طریق علم است.

سید جواد انگجی افزود: کشورهایی که در دهه های گذشته از علم برای توسعه و تولید سرمایه استفاده کرده اند امروز در عرصه های جهانی پپیشتاز هستند و زمانی که  پایه های دانشگاه آزاد اسلامی بنا نهاده می شدٰ، بنیانگذاران این مجموعه به این امر واقف بودند که مسیر پیشرفت تنها از راه توسعه علم و دانش میسر خواهد شد.

وی تأکید کرد: باتوجه به پتانسیل بالا وعزمی که در بین جوانان کشور وجود دارد، دانشگاهیان باید سهم ونقش خود را در تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی ایفا  کرده و آینده کشور را تأمین کنند.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی آذربایجان شرقی ابراز امیدواری کرد که دانشگاه آزاد اسلامی واحد ایلخچی قطب فناوری منطقه شود و خاطر نشان شد: جوانان این دانشگاه این امر را با افتخارآفرینی خود در مسابقات ربوکاپ آلمان عملا نشان داده و به تصویر کشیدند.

انگجی در پایان از زمانلو به عنوان مدیر ارزشمند و فعال در زمینه صنعت یاد کرد و از حمایت های وی در افتخار آفرینی تیم ربوکاپ ایلخچی قدردانی کرد.

پایه اقتصاد مقاومتی اقتصاد دانش بنیان است

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی نیز در این مراسم اقتصاد دانش بنیان را پایه و اساس اقتصاد مقاومتی عنوان و تصریح کرد: تأکید مدیریت جدید دانشگاه آزاد اسلامی بر محور برنامه راهبردی در همه زمینه ها از جمله پژوهش و فناوری است.

ابراهیم واشقانی فراهانی در ادامه اظهار داشت: در برنامه راهبردی نیز تأکید بر مأموریت گرا بودن، حرکت به اهداف از پیش تعیین شده با توجه به دستاوردهای پیشین واحدها، ظرفیت های فعلی و ظرفیت های بومی و منطقه ای است.

وی با ابراز خرسندی از کسب مقام سوم جهانی توسط تیم واحد ایلخچی در کشور آلمان گفت: مدیریت و برنامه ریزی صحیح و مأموریت گرا و برنامه محور بودن در زمینه فعالیت ها و پیوند مناسب با صنعت باعث کسب این افتخار برای دانشگاه، کشور و استان شده است.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی گفت: مراکز رشد باید بر مبنای مشتری مداری، مأموریت گرایی، پیوند نزدیک با صنعت فعالیت کنند تا دستاوردهای فناورانه را به مرحله ظهور رسیده وتجاری سازی شود تا فرمایش مقام معظم رهبری جامه عمل بپوشد.

واشقانی در پایان از حضور افرادی مانند زمانلودرعرصه صنعت ابرازخرسندی کرد  واز درک صحیح از پیوند دانشگاه و صنعت و حمایت های وی از تیم ربوکاپ واحد ایلخچی قدردانی کرد.