سید جواد ساداتی نژاد سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: کمیته ۴ نفره این کمیسیون، منتظر دریافت گزارش دانشگاه کاشان درباره حادثه خودکشی دانشجوی دکترای بورسیه است.

سید جواد ساداتی‌نژاد نماینده مردم کاشان در گفتگو با خبرنگار مهر، درباره آخرین پیگیری‌های صورت گرفته در ارتباط با حادثه خودکشی دانشجوی بورسیه دکتری در دانشگاه کاشان، اظهار داشت: در این رابطه با دستور رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات، کمیته چهار نفره تحقیق متشکل از بنده و آقایان سلیمی، صادقی و احمدی لاشکی تشکیل شده است.

وی افزود: این کمیته تشکیل جلسه داد که در نتیجه آن من به عنوان رئیس کمیته انتخاب شدم و در حال حاضر نیز همزمان با ما، در دانشگاه کاشان یک کمیته کارشناسی موضوع را در دست بررسی دارد.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: منتظریم تا گزارش این کمیته کارشناسی را در آینده نزدیک در کمیته چهار نفره تحقیق بررسی کنیم و گزارش نهایی را به کمیسیون آموزش و تحقیقات بدهیم.

ساداتی‌نژاد خاطرنشان کرد: امیدواریم قضاوت عادلانه و تحقیق مناسب و دقیقی در رابطه با این حادثه صورت بگیرد و منجر به احقاق حق شود.

وی با بیان اینکه تا الان همکاری دانشگاه کاشان مناسب بوده و مشکلی نداشته‌ایم، اظهار داشت: امیدواریم وزارت علوم نیز به همین شکل همکاری خوبی با ما داشته باشد تا گزارش منصفانه و عادلانه‌ای در این رابطه تهیه شود.

به گزارش مهر، پنجشنبه سوم تیرماه ایوب آقایی دانشجوی ایلامی شاغل به تحصیل در دوره بورسیه دکترای شیمی در دانشگاه کاشان اقدام به خودکشی کرد. اظهارات دوستان و نزدیکان وی حاکی است، آن مرحوم از دانشجویان بورسیه دکترای دولت قبل بوده است که در دو سال اخیر، با مانع‌تراشی وزارت علوم برای ادامه تحصیل و دریافت مقرری بورسیه و بودجه رساله، با مشکل مواجه شده بود.