سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – دبیرخانه هشتمین دوره جشنواره بین المللی فارابی با بیان اینکه تاکنون بیش از یک هزار و ۹۶۲ اثر در سامان دبیرخانه ثبت شده، از پایان مهلت ثبت نام در ۲ روز دیگر خبر داد.

حسین میرزایی رییس پژوهشکده مطالعات فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم و رییس دبیرخانه جشنواره بین المللی فارابی درگفت‌وگو با خبرنگار حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان با بیان اینکه تنها ۲ روز به پایان ثبت اثر در بخش داخلی باقی است و در بخش خارجی هم چنان برای ثبت و ارسال آثار، نویسندگان خارجی فرصت دارند،‌ گفت: تمامی پژوهشـگران حوزه علـوم انسـانی و اسـلامی تنها تا ۳۱ تیرماه فرصت دارند، آثار خود را شامل گـزارش نهایی پژوهش، پایان‌نامه و کتاب که در چهار سال گذشته (از ابتدای فروردین ۱۳۹۱ تا پایان اسفند ۱۳۹۴) انجام شده، در سایت این جشنواره ثبت کنند.
رییس دبیرخانه جشنواره بین المللی فارابی افزود: تاکنون، بیش از یک هزار و ۹۶۲ اثر در سامانه الکترونیکی دبیرخانه هشتمین جشنواره بین المللی فارابی به ثبت رسیده که این آثار از اثر نویسندگان، مولفان، مترجمان و پژوهشگران و هم چنین دانشگاه ها، موسسات و انجمن های علمی بوده است.
وی با اشاره به زمان محدود باقی مانده برای ثبت اثر در سامانه الکترونیک جشنواره بیان کرد: استادان، پژوهشگران و علاقه مندان تنها ۲ روز برای ثبت اثر خود مهلت دارند و باید هر چه سریعتر با ثبت آثار خود در این دوره شرکت کنند.
میرزایی افزود: اقدامات برای اجرای این مراسم با تصویب هیات وزیران و شورای سیاستگذاری جشنواره از اسفند ماه سال گذشته و دریافت آثار از ابتدای خرداد ماه آغاز شده و تا ۳۱ تیر ماه به پایان می رسد.
رییس دبیرخانه جشنواره بین المللی فارابی درباره آثار رسیده به دبیرخانه در گروه های مختلف گفت: در میان گروه های دوازده گانه تاریخ، حقوق، علوم سیاسی، مطالعات هنر، زبان و ادبیات، علوم اجتماعی، فلسفه، مطالعات انقلاب، علوم تربیتی، علوم اقتصادی، فقه و بخش خارجی در بخش فقه و بخش علوم اقتصادی بیش از گروه های دیگر تاکنون آثار دریافت شده است.
میرزایی با تاکید بر روند الکترونیک دریافت آثار در این دوره از جشنواره یادآور شد: در این دوره از جشنواره تمام آثار اعم از طرح های پژوهشی، رساله های دکتری و پایان نامه های دوره های کارشناسی ارشد به صورت دیجیتال و تنها از طریق سامانه الکترونیکی جشنواره دریافت می شوند.