سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – مدیرکل تربیت بدنی وزارت علوم اظهار کرد: ورزش ابزار قدرتمند توانمندسازی دانشجویان است.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرنگار ایسنا – منطقه خراسان، پورکیانی در افتتاحیه سیزدهمین المپیاد فرهنگی ورزشی دانشجویان کشور در بخش دختران در دانشگاه فردوسی با بیان اینکه فرصت حضور در مشهد برای برگزاری سیزدهمین دوره المپیاد هدیه ارزشمندی برای دانشجویان است تصریح کرد: دانشجویان با حضور در این رقابت‌ها علاوه بر فرصت زیارت امام رضا (ع) می‌توانند به توصیه مقام معظم رهبری مبنی بر تهذیب، تحصیل و ورزش عمل نمایند.

وی ادامه داد:‌ این رقابت‌ها با نگاهی بر فضیلت دو بال ارزشمند قدرت جسمانی و قدرت فکری برگزار شده و در آن سعی کرده‌ایم با خلق فرصت‌هایی برای رقابت بین دانشجویان لحظات شادی را برای آنان رقم زنیم.

پورکیانی تاکید کرد: ورزش ابزار قدرتمند توانمندسازی دانشجویان است و هیچ پدیده‌ای مانند این المپیاد نمی‌تواند دانشجویان را کنار یکدیگر جمع کند و روحیه جوانمردانه و احترام را بین آنان تقویت نماید.

وی با اشاره به جایگاه زن در اسلام و فرهنگ ایرانی خاطرنشان کرد: زن ستون خانواده و ورزش ستون جامعه‌ای سالم است. جامعه ای که در آن بانوان ورزشکار حضور داشته باشند احساس صلح و سلامت در آن موج می‌زند.

پورکیانی با بیان اینکه توجه به ورزش بانوان یکی از رویکردهای اصلی وزارت علوم است گفت: همواره ورزش بانوان مورد توجه ما بوده است. با این حال دختران دانشجو علاوه بر عرصه‌های علمی و فرهنگی در حوزه ورزش نیز حضور ارزنده‌ای داشته و توانسته‌اند با رعایت حجاب اسلامی الگویی سرافراز از زن مسلمان را در جهان به نمایش گذارند.

وی اظهار کرد: انتظار می‌رود دانشجویان در این المپیاد رفاقت را بر رقابت ترجیح دهند تا بتوانیم سیزدهمین دوره از این المپیاد با حضور بیش از ۲۱۰۰ شرکت کننده در بخش دختران در ۸ رشته را به خوبی برگزار نماییم.

در پایان این افتتاحیه سوگندنامه رقابت‌ها قرائت شد و مشعل المپیاد نیز برافروخته شد.