سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – عصر امروز با قرائت پیام وزیر علوم تحقیقات و فناوری سیزدهمین المپیاد فرهنگی ورزشی دانشجویان کشور آغاز به کار کرد.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا، در ابتدای این المپیاد دکتر «محمد کافی» رئیس دانشگاه فردوسی با بیان این‌که ورزش دانشگاهی ورزش فرهیختگان است تأکید کرد: اخلاق و ایثار شرط فرهیختگی است  و آن چه که از قهرمانی مهم تر است رعایت اصول اخلاقی و انسانی است.

وی ادامه داد:‌ از دانشجویان انتظار داریم به این نکات توجه کنند. دانشجویان باید بدانند که حتی در صورت عدم توفیق در رقابت‌ها باز هم قهرمان به شمار می‌آیند، چون در تابستان از اوقات فراغت خود چشم پوشیده و به ورزش پرداختند.

کافی خاطرنشان کرد: آنچه که این دوره از المپیاد را متمایز می‌کند معنویت شهر مشهد و مرقد امام رضا(ع) است و این‌که در این دوره سعی شده از دانش فناوری اطلاعات برای اطلاع‌رسانی، تغذیه و اسکان میهمانان و … بهره‌برداری شود.

وی اضافه کرد: هم‌چنین برگزاری همه رقابت‌ها در دهکده بازی‌ها در دانشگاه فردوسی و تمرکز و هماهنگی دانشجویان، اساتید و کارکنان دانشگاه در برگزاری این دوره از المپیاد در کنار مدیران برگزارکننده آن را متمایز کرده است.

رئیس دانشگاه فردوسی تأکید کرد: قریب دو سال است که دانشگاه فردوسی و دست‌اندرکاران المپیاد خود را برای برگزاری آن آماده کرده‌اند و تمام آنچه را که داشته‌ایم در طبق اخلاص گذارده تا بتوانیم میزبان شایسته‌ای برای این دوره از رقابت‌ها باشیم.