سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – نخستین روز مسابقات ملی مناظره دانشجویان در حالی برگزار شد که از بین مناظرات صورت گرفته سه گروه‌ موافق و یک گروه مخالف توانستند به مرحله بعد راه یابند.

مناظره دانشجویی

سیده فاطمه شفیعی، دبیر اجرایی مرحله استانی پنجمین دوره مسابقات ملی مناظره دانشجویی گیلان در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: این مسابقات با هدف یادگیری، آموزش و کسب مهارت گفتگو و مناظره در فضای تعامل و احترام متقابل  و با حفظ آرامش و رعایت اخلاق اسلامی و علمی و پرهیز از تعصب و ورود به مجادلات روزمره و نزاع های غیرعلمی و تحمل عقاید مقابل صورت گرفته است.

وی با بیان اینکه مهمترین فایده مناظره، آموزشی بودن آن است، افزود: در مناظره از یک سو کلیه اطلاعات راجع به موضوعی جمع آوری می‌شود و از سوی دیگر با بیان آن منتشر می‌شود. اهمیت این آموزش‌ها نیز در آن است که اولا، چون نتیجه بحث و استدلال است، در ذهن‌ها ماندنی‌تر است و ثانیا، به دلیل غیر مستقیم بودن، پذیرفتنی‌تر و جذاب‌تر است.

شفیعی گفت: مرحله استانی پنجمین دوره مسابقات ملی مناظره دانشجویی به همت معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی گیلان در ساختمان شماره یک جهاددانشگاهی واقع در تقاطع غیرهمسطح نیایش از امروز یکشنبه ۲۷ تیر ماه با حضور اعضا ۸ تیم شرکت کننده، سرپرستان، داوران، اعضاء هیات علمی جهاددانشگاهی استان و جمعی از علاقمندان برگزار شد.

دبیر اجرایی مرحله استانی پنجمین دوره مسابقات ملی مناظره دانشجویی گیلان گفت: در مرحله مقدماتی گروه «پیچک» متشکل از دانشجویان مراکز مختلف آموزشی استان در موضع موافق و کسب ۴۴۸ امتیاز، گروه «ره پویان نوین» از دانشکده بهداشت دانشگاه علوم پزشکی گیلان در موضع موافق و کسب ۳۷۲ امتیاز، گروه «ستارگان گیل» متشکل از دانشجویان مراکز مختلف آموزشی استان در موضع مخالف و کسب ۳۵۰ امتیاز، گروه «شهید مطهری» از مرکز آموزش عالی علمی کاربردی جهاد دانشگاهی بندرانزلی در موضع موافق و کسب ۳۴۴ امتیاز به مرحله بعد راه یافتند.

وی ادامه داد: دکتر مجتبی گلستانی، دکتر مهدی تفاوت و دکتر محمدعلی رحیم‌پور از صاحبنظران و مدرسین دانشگاه‌های استان به عنوان هیات داوران به تیم های شرکت کننده بر اساس فرم امتیاز دهی نمره دادند.

شفیعی بیان کرد: مرحله نیمه نهایی این مسابقات سه شنبه، ۲۹ تیر ماه ساعت ۱۱ صبح با گزاره‌های «افزایش حضور اجتماعی زنان موجب تحکیم نظام خانواده می‌گردد» و «تبدیل ابنیه و آثار تاریخی به هتل‌ها و مهمانسراها سبب تقویت هویت ملی می‌گردد» آغاز خواهد شد.

این مسئول اجرایی یادآور شد: فراخوان این دوره از مسابقات از اسفند ماه سال گذشته به صورت ارسال ایمیل به اعضا هیات علمی دانشگاه‌های استان، توزیع پوستر در مراکز آموزشی استان، تبلیغات در شبکه‌های مجازی و خبرگزاری‌ها و جلسات شوراهای فرهنگی استان انجام شد؛ سپس ثبت‌نام مرحله استانی پنجمین دوره مسابقات ملی مناظره دانشجویی از ۲۸ فروردین ماه امسال آغاز شد و تا ۱۵ اردیبهشت ماه ادامه یافت.

گفتنی است، نخستین روز مسابقات ملی مناظره دانشجویان در شرایطی سپری شد که خبر رسید دو تن از اعضا شرکت کننده گروه «اعجاز» از موسسه آموزش عالی جهاددانشگاهی گیلان طی روزهای اخیر بر اثر سانحه تصادف به شدت مصدوم شده و بستری می‌باشند. ضمن همدردی و اظهار تاسف از این اتفاق دردناک، برای این عزیزان از درگاه خداوند مهربان، سلامتی کامل و بازگشت به آغوش گرم خانواده شان را خواستاریم.

 به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا، علاقه‌مندان جهت کسب اخبار و اطلاعات بیشتر در خصوص مسابقات مناظره می‌توانند به آدرس تلگرامی https://telegram.me/monazereh95 مراجعه نمایند.