سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – مدیرکل دفتر آموزش های کار و دانش وزارت آموزش و پرورش از برنامه‌های مختلف مهارت آموزی برای کاربردی شدن آن خبر داد.
مصطفی آذرکیش مدیرکل دفتر آموزش های کار و دانش وزارت آموزش و پرورش در گفت و گو با خبرنگار حوزه آموزش و پرورش  گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان در خصوص ابلاغ بخشنامه آموزش مهارت های فنی و حرفه ای اظهار داشت: این بخشنامه توسط وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی تدوین شده که متولی آن سازمان فنی و حرفه ای است، این بخشنامه دنباله رو کسب صلاحیت حرفه ای از سنین پایین است.
وی عنوان کرد: توسعه فرهنگ کار و کارآفرینی از دوره‌های دبستان تا مقطع متوسطه دوم در نظر گرفته شده چرا که با توجه به سند تحول بنیادین وزارت آموزش و پرورش مهارت آموزی یکی از سیاست های دارای الویت است.
مدیرکل دفتر آموزش های کار و دانش وزارت آموزش و پرورش تصریح کرد: بحث کار آفرینی برای دانش آموزان پایه ششم با کتاب کار و فناوری و در دوره‌های متوسطه با تألیف کتاب های جدید عنوان شده چرا که امرار معاش حلال جدا از نظام تعلیم و تربیت با آموختن یک مهارت جزئی از اهداف پیش رو است.
آذرکیش بیان کرد: کارآفرینی باید جایگزین کارجویی شود تا جنبه‌ی کاربردی در زندگی افراد پیدا کند ، نظام آموزش و پرورش با تدوین برنامه های مختلف از حافظه محوری فاصله پیدا کرده و پژوهش محوری را الگوی خود قرار داده است.
وی اذعان کرد: ایجاد کارگاه کارآفرینی یکی از برنامه هایی است که برای دوره متوسطه دوم اهمیت ویژه ای دارد و آموزش و پرورش نیز به عنوان بزرگترین دستگاه تربیت نیروی انسانی به موضوع مهارت آموزی توجه دارد همچنین دستگاه های اجرایی مختلف نیز در این زمینه همکاری ویژه ای داشتند.