سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) –  بندرعباس- ایرنا- مدیرکل پژوهش ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز با تاکید استفاده از ظرفیت نخبگان کشور در مبارزه با قاچاق کالا و ارز، گفت: این ستاد از پایان نامه ها و کارهای پژوهشی مرتبط با موضوع مبارزه با قاچاق حمایت مالی می کند.

پی اچ دی آزمون : به گزارش خبرنگار ایرنا، محمودرضا گلشن یکشنبه شب در جلسه کمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز هرمزگان اظهار داشت: از ابتدای سال تاکنون نزدیک به ۷۰۰ طرح و پایان نامه در این خصوص از سراسر کشور برای ما ارسال شده است.
وی بیان داشت: ۱۰۰ عنوان اولویت موضوعی را برای کار پژوهشی در حوزه مبارزه با قاچاق مشخص کرده ایم که این موضوعات در سایت ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز قابل دسترسی است.
مدیرکل پژوهش ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز خاطرنشان کرد: به تازگی سه کتاب با موضوع مبارزه با قاچاق را منتشر کرده ایم که جامعه هدف این کتاب ها، مبلغین، اساتید و اهالی هنر هستند.
* استفاده از فضای مجازی برای مبارزه با قاچاق کالا و ارز
مدیرکل فرهنگی ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز کشور نیز با اشاره به برنامه های مختلف این ستاد برای مقابله با قاچاق کالا، گفت: یکی از برنامه ها حضور در فضای مجازی و استفاده از ظرفیت این فضا برای مبارزه با قاچاق است.
عبدالمجید نگارش نژاد در این نشست اظهار داشت: سند جامع اقدامات فرهنگی، پژوهشی و آماری در مبارزه با قاچاق کالا و ارز را تدوین و مصوب کرده ایم که با حضور کارشناسان فرهنگی در استان ها آن را تبیین خواهیم کرد.
وی تهیه محتوای فرهنگی را از اساسی ترین موضوعات در مبارزه با قاچاق برشمرد و افزود: در نظر داریم از ظرفیت آموزش و پرورش و دانشگاه ها در این راستا و تالیف کتاب ها استفاده کنیم.
نگارش نژاد تصریح کرد: در اقدامات فرهنگی در ابتدا باید به افراد آگاهی دهیم که مصرف کالای قاچاق چه تبعات فرهنگی، سیاسی، بهداشتی و اقتصادی به همراه دارد و این باور را ایجاد کنیم که این مساله بسیار مهم است.
مدیرکل فرهنگی ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز کشور استفاده از ظرفیت بانوان با توجه به نقش مهم آنها در خانواده ، جامعه دانشگاهی و آموزش و پرورش و نهادهای مذهبی را از جمله ظرفیت های مهم در مبارزه با قاچاق کالا و ارز عنوان کرد.
* استاندار هرمزگان : قوانین و رویه ها در مبارزه با قاچاق کالا و ارز نیازمند اصلاح است
استاندار هرمزگان دراین نشست با تاکید بر مبارزه فرهنگی و علمی با پدیده قاچاق کالا، خواستار اصلاح قوانین و رویه ها در مبارزه با این پدیده شوم اقتصادی شد.
جاسم جادری اظهار داشت: بر روی مسائل اساسی قاچاق باید کار تحقیقاتی و پژوهشی انجام شود و انتظار ما بر این است که تحقیقات و پژوهش های مرتبط با مبارزه با قاچاق کاربردی باشد.
وی با تاکید بر اتخاذ راهکار صحیح در مبارزه با قاچاق کالا و ارز، تصریح کرد: در مبارزه با این پدیده شوم در استان های ساحلی و مرزنشین باید به تامین معیشت مردم نیز توجه ویژه ای داشته باشیم .
جادری خاطرنشان کرد: متولیان بحث های فرهنگی و پژوهشی باید مسائل مرتبط با قاچاق را در صحنه واقعیت و عمل ببینند و برای مبارزه با آن برنامه ریزی کنند.