جهاددانشگاهی سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – خرم آباد – معاون هماهنگی و توسعه جهاد دانشگاهی کشور از تکثیر، غنی سازی و فرآوری گیاهان دارویی در ۱۰ استان کشور توسط این نهاد خبر داد.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرنگار مهر، سید سعید هاشمی عصر یکشنبه در مراسم آغاز عملیات اجرایی مجتمع تحقیقات و فناوری جهاد دانشگاهی لرستان در سخنانی با بیان اینکه جهاد دانشگاهی یک نهاد انقلابی و علمی است اظهار داشت: این نهاد از سال ۵۹ فعالیت خود را در کشور آغاز کرده است.

وی با بیان اینکه جهاد دانشگاهی پل ارتباطی بین جامعه و صنعت است عنوان کرد: همچنین این نهاد در حوزه های پژوهشی، آموزشی، فرهنگی، تجاری سازی فناوری ها و همچنین ایجاد اشتغال برای دانش آموختگان فعالیت دارد.

معاون هماهنگی و توسعه جهاد دانشگاهی کشور در ادامه سخنان خود با بیان اینکه این نهاد در حوزه تولید دانش، فناوری و همچنین تا مرحله نیمه صنعتی کردن فناوری ها در کشور فعالیت دارد افزود: جهاد دانشگاهی در حوزه های مختلف پزشکی، تولید داروهای ضدسرطان، کشاورزی و … فعالیت و اقدامات قابل توجهی انجام داده است.

هاشمی با بیان اینکه طی سه سال آخر برنامه پنجم توسعه کار تکثیر، غنی سازی و فرآوری گیاهان دارویی از سوی جهاد دانشگاهی کشور در ۱۰ استان کشور در دستور کار قرار گرفت افزود: این امر در ایجاد اشتغال و همچنین رونق اقتصادی استانها تاثیر گذار است.

وی با اشاره به فعالیت سه پژوهشگاه جهاد دانشگاهی کشور عنوان کرد: همچنین در حال حاضر ۱۶ پژوهشکده جهاد دانشگاهی در کشور فعالیت دارند.

معاون هماهنگی و توسعه جهاد دانشگاهی کشور با اشاره به فعالیت دو پارک علم و فناروی زیر نظر جهاد دانشگاهی بیان داشت: همچنین ۱۹ مرکز رشد جهاد دانشگاهی در سطح کشور زیر نظر این نهاد فعالیت دارند.

هاشمی یادآور شد: ۲۰ درصد بودجه جهاد دانشگاهی کشور از محل کمک های دولت و ۸۰ درصد ان نیز از محل درآمدهای پژوهشی و آموزشی تامین می شود.