سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت، به عنوان سومین آزمایشگاه با عضویت قطعی شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در سطح دانشگاه‌های آزاد اسلامی کشور شناخته شد.

شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا منطقه گیلان، آزمایشگاه پیشرفته سنجش و ارزیابی مواد دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت به عضویت قطعی شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری درآمد.

دکتر علیرضا امیرتیموری، دبیر هیأت امناء و رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان ضمن تقدیر از زحمات حوزه پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت در جهت راه اندازی، استمرار و گسترش فعالیت ‌های آزمایشگاه پیشرفته سنجش و ارزیابی دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت، گفت:بر اساس نامه معاون علمی و فناوری شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی ریاست جمهوری، با توجه به ارزیابی انجام شده آزمایشگاه پیشرفته سنجش و ارزیابی مواد دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت به عضویت قطعی این شبکه تبدیل شد.

رئیس ساها استان گیلان افزود:از این پس عملکرد این آزمایشگاه به صورت سالانه در کنار دیگر مراکز علمی عضو قطعی، ارزیابی و رتبه بندی خواهد شد و با توجه به کسب امتیاز ارزیابی شده این آزمایشگاه از حمایت شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی ریاست جمهوری برخوردار خواهد بود.

دبیر هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان تأکید کرد:با توجه به دیدگاه ویژه ریاست عالی دانشگاه آزاد اسلامی نسبت به پیشنهاد راه اندازی ساها جهت پاسخگویی به مسائل علمی نیاز جامعه، دولت، صنعت و کمک به رفع مشکلات کشور و رفع مطالبات مردم مطرح شد که با هماهنگی حوزه معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی و پیگیری دفتر توسعه و پشتیبانی شبکه‌های آزمایشگاهی و تحقیقاتی دانشگاه با هدف استفاده بهینه از ظرفیت‌های موجود واحدهای دانشگاهی و تأمین بخشی از منابع غیر شهریه دانشجویان و تولید ثروت از علم و ارزش افزوده، زیرساخت‌های لازم جهت راه اندازی آزمایشگاههای همکار آزاد در دانشگاههای آزاد اسلامی سراسر کشور ایجاد شد.

وی افزود: در این استان نیز با حمایت‌های انجام شده، واحدهای رشت و لاهیجان همکار استاندارد بوده و آزمایشگاههای واحدهای دانشگاهی رشت، لاهیجان و فومن عضو آزمایشی شبکه فناوری راهبردی شده‌اند که دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت از معدود واحدهای دانشگاهی کشور است که به عضویت قطعی این شبکه در آمده است.

دکتر امیرتیموری تصریح کرد:مجموعه آزمایشگاهی دانشگاه ‌های آزاد اسلامی سراسر کشور با دارا بودن تجهیزات فوق پیشرفته آزمایشگاهی خصوصا در استان گیلان آمادگی آن را خواهند داشت تا علاوه بر پاسخگویی به نیاز دولت و دولتمردان تدبیر و امید، در جهت رفع نیاز جامعه و کمک به مراکز صنعتی و بهداشتی کوشا باشند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد خاطرنشان کرد:با وجود پتانسیل‌ها و ظرفیت‌های موجود در دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت، امکان ارائه خدمات هر چه بیشتر به جامعه و صنعت وجود دارد و با داشتن آزمایشگاه پیشرفته سنجش و ارزیابی مواد و با دارا بودن استاندارد کشوری، آمادگی آن وجود دارد تا به کمک مسؤولین استانی در جهت رفع مشکلات استانی بشتابد.

دکتر امیرتیموری ادامه داد:با حمایت ‌های معاون پژوهش و فناوری دانشگاه و به ویژه راهکارهای مدیر کل توسعه و پشتیبانی شبکه‌های آزمایشگاهی و تحقیقاتی سازمان مرکزی دانشگاه و پیگیری‌های مداوم حوزه پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت، آزمایشگاه پیشرفته سنجش و ارزیابی دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت از تاریخ بیست و سوم تیرماه سال جاری طی نامه شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به عضویت قطعی این شبکه درآمد و جا دارد این موفقیت مجدد را به جامعه دانشگاهی خصوصا دانشگاهیان دانشگاه آزاد اسلامی تبریک گفت.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا؛ دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت توانست به عنوان سومین آزمایشگاه پیشرفته دانشگاه آزاد اسلامی بعد از واحدهای دانشگاهی علوم دارویی و شهرضا به عضویت قطعی این شبکه درآید.