سید حسن نصرالله سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – قم – دبیرکل حزب الله لبنان در دیدار معاون بین الملل حوزه علمیه، از اهتمام مراجع به مسائل و تحولات بین المللی تشکر کرد.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرگزاری مهر به نقل از مرکز خبر حوزه، حجت الاسلام والمسلمین محمد حسن زمانی معاون بین الملل حوزه‌های علمیه در سفر به لبنان با دبیرکل حزب الله لبنان دیدار و گفت‌وگو کرد.

سید حسن نصرالله در این دیدار از اهتمام مراجع تقلید قم در خصوص مسائل و تحولات بین المللی تقدیر و تشکر کرد و حضور بهنگام مراجع در تحولات جهانی را که از طریق موضعگیری و صدور بیانیه انجام می‌گیرد و نیز حمایت ایشان از اندیشه مقاومت را ستود.

در این دیدار صمیمی که سه ساعت به طول انجامید، طرفین بر ضرورت همراهی و همکاری بیشتر پیرامون نقد اندیشه تکفیر و همگرایی پیروان مذاهب اسلامی و نیز همکاری همه کشورهای اسلامی در این راستا بحث و تبادل نظر کردند.

ضرورت تبیین و ترویج اسلامِ اعتدالی و عقلانی و زدودن شبهاتی که تکفیری‌ها در دنیای شرق و غرب بر چهره اسلام نشانده‌اند، از دیگر محورهای گفتگو در نشست میان معاون بین الملل حوزه و دبیرکل حزب الله بود.

گسترش همکاری بین حوزه علمیه قم و حزب الله لبنان در عرصه‌های مختلف فرهنگی، دینی و انقلابی نیز در این دیدار مورد تاکید طرفین قرار گرفت.

خاطر نشان می‌شود حجت الاسلام والمسلمین زمانی در سفر به لبنان، علاوه بر دیدار با دبیرکل حزب الله، با آیت الله عبدالامیر قبلان نایب رئیس مجلس اعلای شیعی لبنان دیدار کرد و در جمع اعضای شورای مرکزی تجمع علماء مسلمین لبنان و شورای رهبری جبهه عمل اسلامی این کشور حاضر شد.