کلاس درس سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – رئیس دانشگاه رازی گفت: آیین نامه های ارتقاء اعضاء هیات علمی دانشگاه ها تا کنون بگونه ای نبوده که شرایط برای ارتباط دانشگاه با فضای بیرون را مهیا کند.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرگزاری مهر، محمد ابراهیم اعلمی آل آقا در جلسه ای با حضور رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی که در محل سالن جلسات حوزه ریاست دانشگاه رازی برگزار شد، اظهار کرد: متاسفانه تاکنون آیین نامه های ارتقاء اعضاء هیات علمی دانشگاه ها بگونه ای نبوده که شرایط برای ارتباط دانشگاه با فضای بیرون را مهیا کند.

وی تاکید کرد: امروز ارتباط دانشگاه با فضای بیرون از دانشگاه یک دغدغه جدی است.

رئیس دانشگاه رازی افزود: در همین دانشگاه رازی ۳۳۰۰ نفر دانشجوی تحصیلات تکمیلی در مقاطع ارشد و دکتری داریم که بالغ بر یک هزار پایان نامه در سال توسط این دانشجویان تدوین و دفاع می‌شود.

وی گفت: این ظرفیتی است که اگر در مسیر ارتباط با بیرون شکل بگیرد، می توانیم روند توسعه جامعه را سرعت بخشیده و نقش خود را در تعامل با جامعه بیشتر ببینیم.

اعلمی آل آقا افزود: امیدواریم این مسیر با تمهیدات معاونت علمی ریاست جمهوری  و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری آماده و مهیا شود و انگیزه های جدیدتری در دانشگاه ها در میان دانشجویان و در میان اعضا هیات علمی بوجود آید.

وی تاکید کرد: به نظر می رسد توجه به شرکت های دانش بنیان و کارآفرین در دانشگاه ها باید مسیر هموارتری داشته باشد.

 اعلمی آل آقا تصریح کرد: محققین ما در مسیر شرکت های دانش بنیان هنوز آن حمایت لازم را از دولت دریافت نکرده اند و همچنان منتظر حمایت های بیشتری از دولت به ویژه در حوزه صندوق نوآوری و شکوفایی هستیم.

وی تاکید کرد: به دنبال این هستیم که پژوهش‌های منطقه را مثل صنایع نفت و پتروشیمی تعمیق بیشتری ببخشیم و در مسیر کشاورزی و آب که مورد نیاز جدی استان است، تلاش های پژوهشی بیشتری را از سر بگیریم.

وی تاکید کرد: به دنبال آن هستیم که تاثیرگذاری دانشگاه رازی را  در توسعه منطقه بیشتر از پیش داشته باشیم.