سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) –  تهران- ایرنا- معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم، إیجاد دانشگاه ها و موسسه های پژوهشی دریایی در نوار ساحلی کشور و پشتیبانی از انجام پژوهش های بنیادی و کاربردی دریایی را به عنوان یکی از أهداف مطرح در سیاستگذاری های وزارت علوم عنوان کرد.

پی اچ دی آزمون : به گزارش خبرنگار علمی ایرنا، دکتر وحید احمدی روز یکشنبه در نشست شورای حکام مرکز منطقه ای اقیانوس شناسی یونسکو در غرب آسیا اظهار داشت: با توجه به همین سیاست وزارت علوم، امروز چندین دانشگاه و موسسه پژوهشی فعال در حوزه علوم دریایی و اقیانوسی در کشور فعالیت می کنند و گستره فعالیت تحقیقاتی را با همکاری مراکز منطقه ای به اعماق دریاهای پیرامونی توسعه داده اند.
وی به تاکید جمهوری اسلامی بر همکاری با نهادهای بین المللی همچون یونسکو اشاره کرد و افزود: گسترش همکاری های علمی، پژوهشی و منطقه ای در حوضه های دریای خزر، خلیج فارس، دریای عمان و اقیانوس هند موجب شناخت بیشتر از این حوضه های آبی و بهره برداری پایدار و حفاظت از محیط زیست دریائی آنها خواهد شد.
احمدی با یادآوری اینکه وزارت علوم، طرح مرکز منطقه ای اقیانوس شناسی غرب آسیا را در سال ٢٠١٠ میلادی به یونسکو ارائه کرده است، بیان داشت: این مرکز با اهداف توسعه پژوهش و آموزش در زمینه اقیانوس شناسی در منطقه اقیانوس هند، دریای عمان و خلیج فارس، توسعه پژوهش در زمینه تغییر اقلیم جهان، پیشگیری و کاهش مخاطرات دریایی، انرژی های نو، امنیت انرژی و اشتغالزایی ایجاد شده است.
معاون پژوهشی وزارت علوم ضمن اعلام حمایت این وزارتخانه از فعالیت های مرکز منطقه ای اقیانوس شناسی غرب آسیا ابراز امیدواری کرد که با مشارکت همه متخصصان کشورهای منطقه این مرکز بتواند به جایگاه شایسته خود در سطح جهانی دست یابد.
ادامه دارد ….
علمی ١٠۵۵**۱۴۴۰