مرکز تحقیقات هنری سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – دانشگاه هنر اسلامی تبریز و سازمان منطقه آزاد ماکو «مرکز بین المللی تحقیقات و آفرینش های هنری» را تاسیس می کنند.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرگزاری مهر، دانشگاه هنر اسلامی تبریز و سازمان منطقه آزاد ماکو، جهت تاسیس «مرکز بین المللی تحقیقات و آفرینش های هنری» تفاهم نامه همکاری امضا کردند.

این تفاهم نامه همکاری مشترک، بین دکتر مهدی محمد زاده رئیس دانشکده هنرهای اسلامی دانشگاه هنر اسلامی تبریز و مهندس حسین فروزان رئیس هیات امناء و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو منعقد شد.

رئیس دانشکده هنرهای اسلامی گفت: در این تفاهم نامه طرفین بر انجام تحقیقات علمی در رابطه با هنرهای بومی فراموش شده و در حال فراموشی و ضرورت احیاء آن ها و نیز برنامه ریزی مشترک جهت کارآفرینی هنری، همگانی سازی هنر و تولید آثار هنری مبتنی بر الگوی زندگی ایرانی و اسلامی به عنوان اصلی ترین مولفه فرهنگی تاکید کردند.

وی با اشاره به تاثیرگذاری هنرهای ایرانی و اسلامی افزود : «مرکز بین المللی تحقیقات و آفرینش های هنری» قرار است در سطحی گسترده تر، با انعقاد تفاهم نامه های مجزا با دانشگاه ها و مراکز آکادمیک هنر کشورهای منطقه قفقاز، به ارایه خدمات مشاوره ای، نمایشگاهی و اقامتی به هنرمندان این منطقه بپردازد.