سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – مدیر شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از عضویت  بیش از ۱۵۰ مرکز آزمایشگاهی در شبکه آزمایشگاهی خبر داد و گفت: این آزمایشگاه‌ها بر اساس استانداردها به عضویت قطعی این شبکه شناخته شدند و برای ارائه خدمات و تجهیزات آزمایشگاهی آمادگی کامل دارند.

آزمایشگاه دوپینگ ریو

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا رضا اسدی‌فرد با اشاره به گذشت دو سال از فعالیت شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی اظهار کرد: از تیرماه سال ۹۳ با دستور دکتر ستاری، معاون علمی و فناوری رییس جمهور این شبکه کار خود را آغاز کرده و اکنون با گذشت ۲ سال از آغاز به کار این شبکه آزمایشگاهی، طیف متنوعی از خدمات و تجهیزات آزمایشگاهی در حوزه‌های گوناگون فناوری‌های راهبردی برای استفاده مخاطبان اشتراک‌گذاری شده است.

اسدی فرد به استقبال آزمایشگاه‌ها برای عضویت در این شبکه اشاره کرد و ادامه داد: ماه‌های نخست فعالیت این شبکه به تکمیل اطلاع رسانی‌ها اختصاص داشت و خوشبختانه با ادامه حرکت شبکه، استقبال از عضویت از سوی آزمایشگاه‌ها افزایش یافت، به طوری که تا پایان سال ۱۳۹۴ حدود ۱۰۵ مرکز به صورت قطعی عضو این شبکه شدند.

مدیر شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، از عضویت قطعی بیش از ۱۵۰ مرکز آزمایشگاهی خبر داد و یادآور شد: این آزمایشگاه‌ها از مراکز دانشگاهی و پژوهشگاهی و همچنین از بخش دولتی و خصوصی هستند که تا آخر خردادماه جاری به عضویت این شبکه درآمدند.

اسدی‌فرد تاکید کرد: این مراکز بر اساس استانداردها و تائید صلاحیت‌ها به عنوان عضو قطعی شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری شناخته شدند و برای ارائه خدمات و تجهیزات آزمایشگاهی به دانشگاهیان، محققان و پژوهشگران و شرکت‌های دانش‌بنیان آمادگی کامل دارند. علاوه براین، حدود ۱۰۰ مرکز دانشگاهی و تحقیقاتی، مرحله عضویت آزمایشگاهی خود را در شبکه می‌گذرانند که در صورت موفقیت در این دوره ۶ ماهه، به جمع اعضای قطعی شبکه خواهند پیوست.

وی در خصوص فرایند عضویت شبکه توضیح داد: هر آزمایشگاهی که درخواست عضویت خود را به شبکه ارسال کند و مشخصات تجهیزاتی را که قصد دارد در شبکه آزمایشگاهی به اشتراک بگذارد، اعلام کند، این درخواست از سوی شبکه توسط کارشناسان و متخصصان بررسی شده، ضمن آنکه بازدیدی از تجهیزات، امکانات و توانمندی‌های مجموعه آزمایشگاهی متقاضی صورت خواهد گرفت.

اسدی‌فرد با اشاره به عضویت مرحله‌ای مراکز متقاضی در شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی، اظهار کرد: بر اساس استانداردها قابلیت‌های مرکز از نزدیک بررسی می‌شود و در صورتی که گزارش ارائه شده از سوی متخصصان بازدیدکننده، صلاحیت و توانمندی ارائه خدمات مطلوب توسط مرکز آزمایشگاهی را تایید کند، در مرحله اول عضویت آزمایشگاه در شبکه به صورت آزمایشی و به مدت ۶ ماه پذیرفته خواهد شد.

مدیر شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی تصریح کرد: با انجام ارزیابی دقیق‌تر نسبت به جدیت و پشتکار مرکز عضو در خدمت‌دهی بهتر، مشتری‌مداری، به اشتراک‌گذاری توانمندی‌ها و در مجموع مثبت بودن نتیجه ارزیابی‌ها، عضویت آن مجموعه به حالت قطعی ارتقاء خواهد یافت.