سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – راه‌های همکاری مشترک جهاد دانشگاهی چهارمحال و بختیاری و اداره‌کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان بررسی شد.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا منطقه چهارمحال و بختیاری، وحید خلیلی اردلی ۲۶ تیر ماه در نشست با مرتضی بلالی دهکردی مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان، اظهار کرد: عدم شناخت کافی مسؤولان و مردم از جهاد دانشگاهی و فعالیت‌های مربوط به آن از مهم‌ترین چالش‌های این دستگاه است.

وی از فعالیت در زمینه‌های  پژوهشی، فرهنگی، پشتیبانی و آموزشی در این نهاد خبر داد و گفت: در حوزه پژوهشی فعالیت‌هایی چون ( رفع نیازهای پژوهشی و خلق فرصت‌های جدید)، حوزه فرهنگی (اجرای بیش از ۷۰ برنامه ملی و استانی، برگزاری دو دوره مناظرات دانشجویی، انتشارات جهاددانشگاهی)، حوزه آموزشی (آموزش‌های بلندمدت و کوتاه مدت) و حوزه پشتیبانی که در صدد پیگیری‌های لازم به منظور پیشرفت فیزیکی ساختمان جهاد است، از جمله فعالیت‌های این چهار حوزه است.

خلیلی فعالیت در سه زمینه فناوری اطلاعات، جوش،  خوردگی و حوزه گردشگری را از اهداف اصلی جهاد دانشگاهی بیان کرد و گفت: در زمینه فناوری اطلاعات بیش از ۱۰ طرح و ایده چون تولید نرم‌افزار، تدوین کارنامه ۳۵ ساله جهاددانشگاهی، طراحی وب سایت سازمان انرژی اتمی، راه‌اندازی سامانه ساها و همچنین طراحی وب سایت برای آموزش و پرورش به منظور اطلاع رسانی آنلاین به معلمان در حال اجرا است.

وی از فعالیت جهاد دانشگاهی در شهرستان‌های بروجن، فارسان و سامان خبر داد و تصریح کرد: هدف جهاد دانشگاهی ارائه خدمات در تمام زمینه‌های مربوط و در نهایت کمک به توسعه استان است.

مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات نیز در این دیدار با اشاره به لزوم ایجاد کسب و کار نوپا، اظهار کرد: راه‌اندازی مرکز شتاب‌دهی می‌تواند گام موثری در ایجاد اشتغال برای فارغ‌التحصیلان بیکار باشد.

مرتضی بلالی دهکردی خاطرنشان کرد: در این مرکز تمامی فارغ‌التحصیلان رشته‌های مختلف می‌توانند طرح‌ها و ایده‌های خود را مبنی بر ایجاد یک شغل جدید ارائه دهند و این ایده‌ها توسط داوران بررسی و ایده‌های برتر به مراتب بالاتر برای دریافت تسهیلات معرفی شوند.

وی اجرای این طرح در استان را ضروری دانست و گفت: با اجرای کامل این طرح در استان بخشی از مشکل بیکاری جوانان تحصیلکرده رفع و گام موثری در ایجاد شغل و کسب و کار جدید در استان برداشته می‌شود.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا، مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان خواستار انعقاد تفاهم نامه با جهاددانشگاهی به منظور همکاری هرچه بیشتر این دو نهاد شد که مورد موافقت رئیس جهاد دانشگاهی واحد استان قرار گرفت.