سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – دبیرکل کمیسیون ملی یونسکو در ایران با اشاره به تدوین سند ملی آموزش ۲۰۳۰ گفت: این سند متعلق به کلیه وزارتخانه‌ها و نهادهای ذیربط است و همه آنها باید در تدوین سند آموزش ۲۰۳۰ و اجرای آن مشارکت داشته باشند.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا، دکتر سعداله نصیری قیداری در ششمین جلسه کمیته ملی آموزش کمیسیون ملی یونسکو بر اهمیت نقش کمیته‌های ملی آموزش و آموزش عالی کمیسیون ملی یونسکو و نقش آنها در تدوین سند ملی آموزش ۲۰۳۰ تاکید کرد.

وی به کنفرانس بین منطقه‌ای این کمیسیون‌های اشاره و اظهار کرد: یکی از مهمترین اهداف این کنفرانس، تبیین نقش کمیسیون‌های ملی در اجرای دستور کار آموزش ۲۰۳۰ بوده است و در این کنفرانس، آموزش ۲۰۳۰ که هدف چهارم دستور کار توسعه پایدار است به عنوان مبنای تحقق سایر اهداف توسعه پایدار معرفی شد.

قیداری بر نقش کلیه وزارتخانه‌های ذیربط در تدوین سند آموزش ۲۰۳۰ تاکید کرد و ادامه داد : این سند متعلق به کلیه وزارتخانه‌ها و نهادهای ذیربط است و همه آنها باید در تدوین سند آموزش ۲۰۳۰ و اجرای آن مشارکت داشته باشند.

در این نشست همچنین اعضای جلسه در خصوص پانل نقش آموزش مداوم مهارتی در تحقق اهداف توسعه پایدار به بحث و تبادل‌نظر پرداختند و پیشنهاد شد که در این پانل با توجه به اهمیت نقش آموزش‌های رسمی در توسعه مهارت‌ها، از سازمان‌های رسمی مرتبط نظیر موسسه کار و تامین اجتماعی، وزارت آموزش و پرورش، سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور و موسسه پژوهش و برنامه‌ریزی آموزش عالی نیز دعوت شود.

دکتر محب حسینی رئیس بخش آموزش کمیسیون ملی یونسکو در ایران نیز در این نشست در خصوص کنفرانس بین‌المللی پیشگیری از خشونت و افراط ‌گرایی از طریق آموزش که قرار است در ماه سپتامبر در دهلی نو برگزار شود، توضیحاتی ارائه کرد و بر ضرورت اهمیت حضور هدفمند جمهوری اسلامی ایران در این کنفرانس بین‌المللی تاکید کرد و دو نماینده از کشورمان برای شرکت در این کنفرانس پیشنهاد شدند.