طرح ضیافت ملکوت سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – قم – دوره ضیافت ملکوت با حضور ۱۶۰ طلبه در مدرسه علمیه حقانی قم طی مراسمی با حضور مدیر حوزه‌های علمیه آغاز شد.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرنگار مهر، دوره ضیافت ملکوت از امروز شنبه طی مراسمی با حضور آیت الله اعرافی مدیر حوزه‌های علمیه آغاز شد و تا ۳۱ تیرماه ادامه دارد و استادان مختلف به ارائه مباحث اخلاقی و روش‌های تهذیب نفس در این دوره خواهند پرداخت.

مدیر دفتر امور تربیت اخلاقی معاونت تهذیب حوزه در مراسم افتتاحیه این دوره اظهار داشت: دوره‌های ضیافت از سال ۹۱ در شهرهای مختلف شروع شد.

حجت الاسلام سید حسن حسینی افزود: در سال ۹۱ در اصفهان با حضور ۳۰۰ طلبه و در زنجان با حضور ۲۰۰ طلبه این دوره‌ها برگزار شد.

وی با بیان اینکه در سال ۹۲ نیز در شهرستان تفرش و با حضور ۲۲۰ طلبه این دوره برگزار شده است، گفت: در سال ۹۳ این دوره با حضور ۳۸۰ طلبه در حوزه علمیه بناب برگزار شد و امسال نیز که در مدرسه حقانی شاهد برگزاری این دوره هستیم ۱۶۰ نفر حضور دارند.

مدیر دفتر امور اخلاقی معاونت تهذیب حوزه، تربیت طلاب الگو برای سایرین در بحث تهذیبی و اخلاقی را از مهم‌ترین اهداف این دوره عنوان کرد.

اخلاق در حوزه‌های علمیه در اولویت است

همچنین معاون تهذیب حوزه نیز در سخنانی گفت: اگر بخواهیم اخلاق در حوزه تقویت شود همه اعم از استاد و طلبه و مدیر باید با هم همکاری داشته باشند.

حجت الاسلام هادی حسینخانی افزود: فرق حوزه با محیط‌های آموزشی دیگر این است که فقط به آموزش و پژوهش نمی‌پردازد بلکه اخلاق در اولویت است و باید در متن قرار گیرد.

وی گفت: حوزه علمیه همیشه بزرگانی در زمینه اخلاق داشته که برای ما الگو هستند اما امروز دست ما از این بزرگان کوتاه است و از طرفی تبلیغات دشمنان در تخریب اخلاق جامعه نیز بی نظیر است به همین دلیل باید به اخلاق در حوزه توجه بیشتری شود تا دغدغه‌هایی که وجود دارد برطرف گردد.

معاون تهذیب حوزه به حضور آیت الله قدوسی و بهشتی در مدرسه حقانی اشاره و اضافه کرد: این بزرگان و دیگران عمر خود را صرف تربیت طلاب می‌کردند و دنبال کسب عنوان برای خودشان نبودند.