دانشگاه یزدسایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – معاون دانشجویی دانشگاه یزد گفت: با توجه به ضرورت حرکت دانشگاه‌ها به سمت ایجاد فضای کارآفرینی بازارچه‌ دانشجویی دانشگاه یزد در سال تحصیلی آینده راه‌اندازی خواهد شد.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرگزاری مهر، علی مروتی درخصوص چگونگی راه‌اندازی بازارچه دانشجویی دانشگاه یزد و نحوه‌ واگذاری غرفه‌ها گفت: ۱۲ غرفه برای اجرای این برنامه درنظر گرفته شده است که به تمامی دانشجویان دانشگاه در مقاطع مختلف تحصیلی که حداقل یک سال تحصیلی از سنوات مجاز تحصیل آنها باقی مانده باشد ارائه خواهد شد.

وی افزود: این غرفه ها در مساحت هایی بالغ بر ۳۰ و ۷۰ متر مربع طراحی شده اند که مبلغ اجاره‌ ماهیانه این غرفه‌ها به ترتیب یک‌میلیون و دومیلیون ریال است.

معاون دانشجویی دانشگاه یزد اضافه کرد: پیش‌نیاز لازم برای گرفتن غرفه‌ها ارائه‌ طرح مشخص (Business Plan) از سوی دانشجو یا تیم دانشجویان متقاضی است که در آن توضیح دهند در مکان مورد نظر چه کسب و کاری را راه‌اندازی خواهند کرد و مزیت‌های آن چیست.

به گفته مروتی درخواست‌ها در کمیته‌ای از نظر فنی و اقتصادی، تناسب با محیط دانشگاه، نیاز جامعه‌ هدف و صلاحیت متقاضیان بررسی شده و تصمیم نهایی گرفته می‌شود.

وی از تمامی دانشجویان علاقه‌مند که طرح مشخصی را در ذهن دارند و به دنبال فضایی برای اجرای آن هستند، دعوت کرد تا طرح توجیهی خود را در حد یک صفحه و با تمرکز بر امکانات نرم‌افزاری و سخت‌افزاری مورد نیاز، مساحت مورد نظر، پتانسیل‌ها و مزیت‌های آن کسب و کار، جامعه‌ هدف و برآوردی از هزینه‌ها و میزان درآمد ماهیانه، به آدرس Student@offices.yazd.ac.ir ارسال کنند.