وحید احمدی سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم گفت: کارگروه پژوهش و فناوری و آموزش استانداری این امکان را به دانشگاه‌ها می‌دهد تا در مدیریت علمی و توزیع مناسب اعتبارات پژوهش استان‌ها نقش آفرینی کنند.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرگزاری مهر، وحید احمدی در دیدار با استاندار چهارمحال و بختیاری با اشاره به افزایش تعامل وزارت علوم با استانداران در دولت یازدهم گفت: با تلاش و پی‌گیری وزارت علوم کارگروه پژوهش، فناوری و آموزش استانداری‌ها از بخش تحول اداری استانداری‌ها منفک و ریاست استاندارها بر آن تثبیت شد که این کارگروه ظرفیت بسیار مناسب برای ارتباط مؤثر دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی با استانداران است.

وی تأکید کرد: کارگروه پژوهش و فناوری و آموزش استانداری این امکان را به  دانشگاه‌ها می‌دهد تا در مدیریت علمی و توزیع مناسب اعتبارات پژوهش استان‌ها نقش آفرینی کنند.

دبیر کل شورای‌ عالی عتف تأکید کرد: مطابق قانون بودجه سال ۹۵ که از احکام دائمی برنامه‌های کشور است، یک درصد اعتبارات هزینه‌ای سازمان‌ها و دستگاه‌های اجرایی به پژوهش اختصاص می‌یابد که با هدایت و حمایت استانداران این بودجه باید در اختیار دانشگاه‌ها و مرکز پژوهشی قرار گیرد و تمام سازمان‌ها و دستگاه‌های استان  نیازهای خود را در قالب طرح پژوهشی به دانشگاه ها واگذار کنند.

وی افزود: برنامه وزارت علوم این است که علم و فناوری و دامنه آن به همه عرصه‌های جامعه تسری یابد.