سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – یک شرکت دانش‌بنیان مستقر در پارک علم و فناوری یزد موفق به ارائه و رونمایی یک قطعه مهم از تجهیزات معدنی با مزیت‌های بالا نسبت به مشابه خارجی آن شد.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا منطقه یزد، رضا جوادپور مدیر عامل یک شرکت دانش بنیان در مراسم رونمایی از طرح کفشک بال میل(bearing slide shoe)  در نخستین جشنواره صنایع برتر استان با بیان این که این طرح یکی از محصولات دانش بنیان شرکت است، گفت: حساسیت این قطعه زمانی مشخص می‌شود که بدانیم چهار عدد از این قطعات، تکیه‌گاه چرخش آسیاب سه هزار تنی در معادن هستند.

وی با اشاره به مزایای طرح کفشک بال میل(bearing slide shoe) ، گفت: قیمت تمام شده این قطعه برای مشتری کمتر از نصف مشابه خارجی آن است که این امر از خروج ارز از کشور جلوگیری کرده و موجب ایجاد اشتغال نیروی مولد می‌شود.

جوادپور افزود: مدت ضمانت قطعات خارجی یکسال است، این در حالی است که شرکت صافات انرژی یزد قطعات را ۱۸ ماه ضمانت کرده و در صورت بروز هرگونه مشکل در این مدت بلافاصله قطعه معیوب با قطعه  دیگر تعویض می‌شود.

یادآور می‌شود؛ نخستین جشنواره صنایع برتر استان یزد از ۲۲ تا ۲۵ تیر ماه سال جاری در محل کارخانه جنوب یزد در حال برگزاری است.