سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – مدیر دفتر ارتباط با دانش آموختگان دانشگاه علوم پزشکی تهران از برگزاری پنجمین جشن دانش آموختگان این دانشگاه با شرکت ۱۵۰۰ دانش آموخته در ۳۱ تیرماه جاری خبر داد.

مریم زاهدی در گفت و گو با ایسنا، با اعلام این مطلب به اهمیت برگزاری جشن دانش آموختگی در دانشگاه علوم پزشکی تهران اشاره کرد و افزود: در زندگی هر فرد روزهایی وجود دارد که برایش ماندنی است. یکی از آن روزها جشن دانش‌آموختگی است که این جشن هر سال با حضور فارغ التحصیلان تمامی دانشکده‌های دانشگاه از همه مقاطع و رشته‌های تحصیلی به‌صورت یکپارچه به منظور آشنایی دانش آموختگان با یکدیگر و آمادگی آنها برای خدمت به جامعه در یک شبکه منسجم شوند برگزار می‌شود .

وی در ادامه تصریح کرد: در جشن دانش آموختگی فارغ التحصیلان تمامی رشته‌ها و مقاطع دانشگاه علوم پزشکی تهران که نقش موثر در سیستم نظام سلامت دارند و برای خدمت به جامعه واحد تربیت شده‌اند، تمامی دانش آموختگان سوگند نامه مشترک خدمت به نظام سلامت خوانده خواهد شد.

زاهدی همچنین به مهم‌ترین اهداف برگزاری پنجمین جشن دانش آموختگی اشاره کرد و گفت: اولین هدف این است  که نشان دهیم دانشگاه علوم پزشکی تهران در یک سال چقدر توانسته نیروی انسانی مناسب برای ارایه خدمات سلامت به جامعه تحویل دهد چرا که بزرگ‌ترین سرمایه هر جامعه، نیروی انسانی تحصیل‌کرده و باشعور است که بتوانند به نیازهای جامعه پاسخ دهند.

مدیر دفتر ارتباط با دانش آموختگان دانشگاه علوم پزشکی تهران اضافه کرد: ایجاد یک ارتباط نزدیک بین دانشکده‌های مختلف از دیگر اهداف برگزار پنجمین جشن دانش آموختگان این دانشگاه است. در واقع یکی از مشکلاتی که در آموزش عالی وجود دارد تفاوت‌هایی است که در رشته‌ها و مقاطع مختلف ایجادشده است. این تفاوت‌ها معنی ندارد چون هر رشته اهمیت خاص خودش را دارد. یک پزشک به همان اندازه به جامعه خدمت می‌کند که پرستار در حرفه خود خدمت می‌کند. ما باید جدا بودن رشته‌ها را برداریم و نشان دهیم این عده که در یک بدنه جامعه علمی به جامعه تحویل می‌دهیم از کارشناس ساده تا فوق دکترا و… همه با هم برای خدمت به مردم جامعه هستند.

وی همچنین یادآور شد: بیش از ۲۰۰۰ فارغ التحصیل از رشته‌ها و مقاطع مختلف در دانشگاه علوم پزشکی تهران وجود دارد که از این تعداد حدود ۱۵۰۰ نفر در پنجمین جشن دانش آموختگان این دانشگاه شرکت خواهند کرد.

به گفته زاهدی، سالیانه ۷۵۰ الی ۸۰۰  دانشجودر مقطع کارشناسی، ۳۵۰ تا ۴۰۰ نفر در دوره کارشناسی ارشد و حدود ۷۰۰ تا ۸۰۰ نفر در مقاطع Phd  ، دکتری تخصصی و فوق تخصصی و در نهایت ۳۵۰ تا ۴۰۰ نفر در دوره دکتری عمومی، پزشکی،‌دندانپزشکی و داروسازی از دانشگاه علوم پزشکی تهران فارغ التحصیل می شوند.

مدیر دفتر ارتباط با دانش آموختگان دانشگاه علوم پزشکی تهران در پایان خاطر نشان کرد: یکی از اهداف راه‌اندازی دفتر ارتباط با آموختگان دانشگاه علوم پزشکی تهران این است که دانشجویان بعد از فارغ التحصیلی ارتباط خود را با دانشگاه قطع نکنند و و دانشگاه بتواند از پتانسیل های علمی،‌ اخلاقی و فرهنگی آنها در عرصه‌های مختلف آموزش، پژوهش و سایر خدمات استفاده کند.

پنجمین جشن یکپارچه دانش آموختگان دانشگاه ۳۱ تیر ۹۵  از ساعت ۱۷ تا ۲۲ در دانشکده تربیت بدنی دانشگاه تهران برگزار خواهد شد.