سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – معاون آموزش دانشگاه آزاد تهران غرب، آنالیز و بررسی مکانیزم‌های روانی و اجتماعی داوطلبان ورود به دانشگاه را عاملی برای افزایش کیفیت آموزش مراکز آموزش عالی عنوان کرد.

طهمورث شیری در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان این مطلب کیفیت فراگیری در دانشگاه‌های کشور را مبتنی بر بینش جامعه نسبت به دانشگاه عنوان کرد و افزود: تصور عموم مردم بر این است که دانشگاه باید از لحاظ مغزی و مهارتی وظیفه مهارت افزایی دانشجو را بر عهده دارد این درحالیست که دانشگاه فقط بستر لازم را برای شکوفایی استعدادها فراهم می‌کند.

وی تصریح کرد: به طور کلی کیفیت آموزش در دانشگاه‌ها تابع عواملی همچون نگاه جامعه به دانشگاه، تعداد دانشجویان ورودی، امکانات موجود،‌ کیفیت اساتید و نگاه دانشجو به آموزش است،‌ از این رو یکی از مسائل مهمی که باید مدنظر قرار گیرد آنالیز مکانیزم‌های روانی و اجتماعی داوطلبین ورود به دانشگاه در سطح جامعه است، تا به این ترتیب درصد افرادی که قصد یادگیری و کسب علم دارند مشخص شود.

عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد تهران‌مرکز با بیان اینکه شخص دانشجو در افزایش مهارت خود تعیین کننده است،‌ گفت: از سویی دیگر اگر دانشگاهی فراتر از توانایی و بضاعت علمی خود در جهت جذب و هدایت دانشجویان حرکت کند قطعا با افت کیفیت آموزش مواجه می‌شود، بنابراین اینجا اهمیت مسئله آنالیز مکانیزم‌های روانی و اجتماعی داوطلبین ورود به دانشگاه بیش از پیش مشخص می‌شود.

وی با بیان اینکه دانشگاه آزاد واحد تهران غرب برای برخی از دانشجویان که در مرحله فارغ التحصیلی هستند تسهیلاتی همچون عدم سنوات را برای تابستان در نظر گرفته‌ایم، اظهار کرد: با توجه به برگزاری ۸ هفته‌ای ترم تابستانی، شاهد ارتقا و بهبود کیفیت آموزشی نسبت به سال‌های گذشته هستیم.

معاون آموزش دانشگاه آزاد تهران غرب ادامه داد: البته در کنار ترم تابستانی، کارگاه و دوره‌های آموزشی آزاد را برای دانشجویان در نظر گرفته‌ایم که این موضوع در حال نهایی شدن است و به محض انجام هماهنگی‌ها شروع این دوره‌ها تا دو هفته آینده اعلام می‌شود.

وی در پایان  با اشاره به اینکه کیفیت آموزش در ترم‌های تابستانی چندان قابل دفاع نیست، به لزوم ایجاد یک وقفه برای دانشجویان جهت بازنگری سال تحصیلی گذشته تاکید کرد.