سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – رییس دانشگاه تهران گفت: علوم انسانی زیرساخت تمدن نوین اسلامی است که باید بیشتر در دانشگاه‌ها مورد توجه باشد.

محمود نیلی احمد آبادی رییس دانشگاه تهران در گفت و گو با خبرنگار حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان گفت: بخشی از این موضوع باید در حوزه تجربه و بخشی از آن در حوزه آموزش و فرهنگ محقق شود، به نظر من بحث دانشگاه کارآفرین که تبدیل دانش به فناوری و تجاری‌سازی را در بر می‌گیرد در این زمینه بسیار کمک می‌کند.
وی با اشاره به ضرورت اهمیت بیشتر دانشگاه‌ها به علوم انسانی و علوم اجتماعی گفت: علوم انسانی و علوم اجتماعی زیرساخت تمدن نوین اسلامی است که باید بیشتر در دانشگاه‌ها مورد توجه باشد و در این زمینه دانشگاه تهران بسیار فعال است.
نیلی‌احمدآبادی با بیان اینکه دانشگاه تهران در زمینه علوم انسانی و علوم اجتماعی یکی از پیشروترین‌ها است، اظهار داشت: در این زمینه‌ها هرچقدر سرمایه‌گذاری کنیم زیرساخت‌های تمدن بیشتر شکل می‌گیرد و بر این اساس سیاست‌های دانشگاه تهران بر کیفیت‌گرایی نهاده شده است.
نیلی‌احمدآبادی یادآور شد: دانشگاه تهران در حوزه علوم اجتماعی و علوم انسانی به توسعه زیرساخت‌های پژوهشی پرداخته است تا اساتید بیشتر در نظریه‌پردازی فعال شوند.