سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – عضو هیئت علمی مؤسسه تحقیقات واکسن و سرم‌سازی رازی گفت: ۸۰ درصد واکسن‌های دامی کشور در موسسه رازی تولید می شوند. همچنین در حال حاضر ۷ واکسن از ۹ واکسن مورد نیاز انسان نیز در این مؤسسه تولید می‌شوند.

موسسه تحقیقات واکسن و سرم‌سازی رازی

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا، محمد مجید ابراهیمی، عضو هیئت علمی مؤسسه تحقیقات واکسن و سرم‌سازی رازی در گردهمایی یک روزه ترویجی واکسن‌های تولیدی موسسه رازی گفت: تولید ۷۰ درصد از واکسن‌های طیور نیز در موسسه واکسن و سرم سازی رازی انجام می شود.

این عضو هیئت علمی مؤسسه تحقیقات واکسن و سرم‌سازی رازی با بیان اینکه در سال‌های اخیر تولید واکسن‌های مورد نیاز کشور در دستور کار مؤسسه رازی قرار گرفته است، خاطرنشان کرد: تولید واکسن‌های دامی “پی پی آر” از دیگر تولیدات انبوه مؤسسه رازی است و در این موسسه واکسنهای روغنی چندگانه نیز به صورت انبوه تولید می شود.

وی تولید واکسن “گامبرو” را از جمله تولیدات اخیر این مرکز عنوان کرد و ادامه داد: تولید این محصول در راستای خودکفایی کشور از سال ۹۰ آغاز شده است.

این عضو هیئت علمی مؤسسه تحقیقات واکسن و سرم‌سازی رازی تولید یک واکسن را نیازمند تحقیقاتی پنج ساله عنوان و بیان کرد: تولید واکسن‌های نسل جدید در دستور کار این مرکز قرار دارد و با توجه به اینکه بیماری‌های زیادی چون گامبرو  و نیوکاسل صنعت دام و طیور را تهدید می‌کند، واکسن این بیماری‌ها در مؤسسه رازی تولید می‌شد.

وی عنوان کرد: برخی از اعضای هیأت علمی سرم سازی رازی در این همایش آخرین دستاوردهای این موسسه را در زمینه واکسن و سرم‌سازی به سمع و نظر شرکت کنندگان رساندند.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا، این همایش دومین گردهمایی ترویجی واکسن‌های تولیدی موسسه رازی در سال جاری در کشور است که در زمینه واکسن‌های گامبورو و همچنین نیوکاسل کلون گزارش می‌دهد.