سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) –  تهران- ایرنا- دومین نوبت از نوبت های چهارگانه برگزاری آزمون سراسری دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی کشور در سال ۱۳۹۵ با حضور داوطلبان گروه آزمایشی هنر آغاز شد.

پی اچ دی آزمون : به گزارش خبرنگار ایرنا، رقابت داوطلبان چهل و ششمین آزمون سراسری دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی کشور از صبح امروز پنجشنبه ۲۴ تیرماه با حضور داوطلبان دو گروه آزمایشی علوم ریاضی و فنی و علوم انسانی در ۴۶۷ حوزه امتحانی داخل و ۲۳ حوزه امتحانی خارج کشور رقم خورد.
آزمون های نوبت صبح امروز به منظور رقابت ۱۶۲ هزار و ۸۷۹ داوطلب در گروه علوم ریاضی و فنی و ۱۶۱ هزار و ۵۰۰ داوطلب در گروه علوم انسانی برگزار شد.
آزمون داوطلبان گروه آزمایشی هنر در کنکور امسال نیز ساعت ۱۵ و ۳۰ دقیقه امروز آغاز شد.
مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور درباره آمار داوطلبان گروه آزمایشی هنر در آزمون امسال به خبرنگار ایرنا گفت: تعداد ۹ هزار و ۸۸۱ داوطلب برای شرکت در آزمون گروه هنر ثبت نام کرده اند اما علاوه بر داوطلبان واقعی، ۴۴ هزار و ۸۱۶ نفر از داوطلبان دیگر گروه های آزمایشی همچون علوم ریاضی، علوم تجربی و علوم انسانی نیز علاوه بر گروه آزمایشی اصلی خود برای شرکت در آزمون گروه هنر اعلام علاقمندی کرده اند.
دکتر ‘حسین توکلی’ افزود: به این ترتیب، آزمون گروه آزمایشی هنر کنکور امسال برای ۵۴ هزار و ۶۹۷ داوطلب شامل ۳۸ هزار و ۳۰۰ نفر زن و ۱۶ هزار و ۳۹۷ نفر مرد برگزار می شود و کارت ورود به جلسه نیز به همین تعداد از سوی سازمان سنجش صادر شده است.
وی درباره مدت زمان برگزاری آزمون اختصاصی و عمومی داوطلبان گروه آزمایشی هنر نیز اظهار داشت: داوطلبان در جلسه آزمون باید در مدت ۷۵ دقیقه به ۱۰۰ سوال عمومی پاسخ دهند و علاوه بر این، داوطلبان برای پاسخگویی به ۱۶۰ سوال اختصاصی، ۱۶۵ دقیقه فرصت خواهند داشت.
به گفته توکلی، سوالات آزمون عمومی و اختصاصی داوطلبان گروه آزمایشی هنر، ساعت ۲۱ و ۳۰ دقیقه امشب ۲۴ تیرماه روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی www.sanjesh.org قرار خواهد گرفت.
آزمون سراسری سال ۱۳۹۵ با رقابت داوطلبان گروه علوم تجربی در نوبت صبح فردا جمعه ۲۵ تیرماه ادامه خواهد یافت و با رقابت داوطلبان گروه زبان های خارجی در نوبت بعدازظهر فردا خاتمه خواهد یافت.
نتایج اولیه آزمون سراسری امسال در نیمه دوم مردادماه (فاصله زمانی ۱۸ تا ۲۰ مرداد) و نتایج نهایی داوطلبان در شهریورماه از طریق سایت سازمان سنجش اعلام خواهد شد.
علمی**۱۰۵۵**۲۰۱۷